Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Wypadek samochodowy w Bestwinie. Kierowca busa poważnie ranny!

Do czołowego zderzenia dwóch pojazdów doszło w piątek, 4 stycznia około godziny 16:45 w Bestwinie przy ul. Krakowskiej. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała.

Ze wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że zawinił mężczyzna kierujący samochodem dostawczym. Na śliskiej nawierzchni jadąc w stronę Czechowic-Dziedzic miał on utracić panowanie nad samochodem i zjechać na przeciwnym pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z Mercedesem. Obaj kierowcy trafili do szpitala, ale stan prawdopodobnego sprawcy wypadku jest poważny. Doznał on min. skomplikowanego urazu kolana i jest bardzo mocno poturbowany. Z wraku pojazdu musieli go wydostać strażacy i ratownicy medyczni (nie było konieczności użycia narzędzi hydraulicznych). W chwili odjazdu karetki był przytomny. Kierujący Mercedesem doznał lżejszych obrażeń ciała - został przewieziony na badania.

W drugim, osobnym zdarzeniu uczestniczył jeszcze Volkswagen Golf. Kierująca tym pojazdem jechała kilkadziesiąt metrów za Mercedesem i ratując się przed najechaniem na miejsce wypadku, zjechała na pobocze niegroźnie uszkadzając zderzak o nasyp drogi.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili czynności w związku z wypadkiem drogowym. Droga była zablokowana do godziny 18:15.

Miejsce: 
Bestwina / ul. Krakowska
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni