Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] Wypadek w Dankowicach na rondzie. Pięć osób poszkodowanych!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 lutego około godziny 16:00 w Dankowicach na rondzie u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Świętego Wojciecha. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Seat Altea i Fiat Punto.

Pojazd marki Fiat poruszał się ulicą Oświęcimską w stronę Bestwiny. 27-latek z woj. małopolskiego tuż przed rondem utracił panowanie nad pojazdem, czego efektem było zderzenia z Seatem kierowanym przez 40-letniego mieszkańca Kęt. Siła uderzenia była potężna. Pojazdy zakleszczyły się ze sobą i uderzyły w ogrodzenie pobliskiej posesji.

Pierwsze informacje jakie wpłynęły od świadków mówiły o zderzeniu trzech pojazdów i rowerzysty. Takie zgłoszenie wpłynęło także do służb ratunkowych. Ta wersja się nie potwierdziła. Świadkiem wypadku był cyklista, który w pośpiechu położył rower przy drodze i ruszył na pomoc poszkodowanym. Interweniowały trzy zespoły ratownictwa medycznego, patrol wypadkowy bielskiej drogówki i cztery zastępy straży pożarnej (2x OSP Dankowice i 2x JRG-2 z zamiejscowego posterunku w Czechowicach-Dziedzicach). Nie było konieczności użycia narzędzi hydraulicznych (takie informacje pojawiły się w niektórych lokalnych mediach).

W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało pięć osób. Dwie osoby zapatrzono na miejscu. Trzech uczestników było hospitalizowanych. Najpoważniej ranna okazała się 16-letnia pasażerka Fiata, która pozostała na leczeniu w szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez kilkanaście minut droga była zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego i zatrzymali prawo jazdy kierowcy Fiata. Dalsze losy sprawy będą toczyć się przed obliczem Temidy.

W sobotę wieczorem do naszej redakcji dotarło nagranie z wcześniejszej jazdy Fiata Punto. "Tak się złożyło, że jechaliśmy za sprawcą (Punto) od Brzeszcz i mimo, że wcześniej zapomniałam założyć kamerkę - tak jazda ww auta sprawiła, że uznałam, że jednak ją podłączę..." - relacjonuje autorka nagrania, która zatrzymała się na miejscu wypadku, by udzielić rannym pierwszej pomocy. Materiał wideo zostanie dołączony do akt sprawy.

Miejsce: 
Dankowice
Autor filmów: 
Joanna
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika (Rafał) + ASO Autolux
 
 

Partnerzy medialni