Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Makabryczny wypadek w Drogomyślu. Samochód przejechał po rowerzyście!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 lutego około godziny 11:35 w Drogomyślu na trasie krajowej nr 81 (pow. cieszyński). W okolicy restauracji Aleksandria na pasie w stronę Katowic samochód osobowy potrącił rowerzystę. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym śmigłowiec LPR.

Ze wstępnych informacji jakie napływają z miejsca wypadku wynika, że 36-letni rowerzysta poruszał się poboczem drogi krajowej w tym samym kierunku co samochód osobowy marki Renault (pas na Katowice - przyp. red.). W pewnym momencie cyklista miał stracić równowagę i przewrócić się na prawy pas ruchu. 78-letni kierowca próbował wykonać manewr obronny i uciec na lewy pas ruchu. To jednak się nie powiodło. Samochód przejechał po rowerzyście. Mężczyzna doznał ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała (min. poważne obrażenia twarzy). Jego stan jest poważny, jednak pocieszającym jest fakt, że cały czas był przytomny.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe (2x JRG Skoczów, OSP Drogomyśl, patrol KP Strumień, WRD Cieszyn i zespół ratownictwa medycznego). Ze względu na poważny stan pacjenta na miejsce wypadku zdecydowano się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Takie rozwiązanie znacznie przyśpiesza czas dotarcia do szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Droga w stronę Katowic została zablokowana. Wytyczono objazdy przez centrum Drogomyśla przez Mnich, Chybie, Zabłocie i Strumień. Można także przejechać przez miejscowość Pruchna. Utrudnienia na DK-81 trwały do godziny 14:00.

Miejsce: 
Drogomyśl / DK-81
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni