Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] O krok od tragedii na DK-1. Przyczepa odczepiła się w trakcie jazdy!

W środę, 6 marca około godziny 12:00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Z jadącej przez zwężenie ciężarówki odczepiła się przyczepa i uderzyła w zaparkowany na poboczu zestaw. 10 metrów dalej pracowała koparka i robotnicy wykonujący prace ziemne. Było o krok od tragedii.

Wszystko działo się na jezdni w stronę Pszczyny na wysokości restauracji Czarda Grill. W tym miejscu są wykonywane prace związane z budową ekranów dźwiękochłonnych i jezdnia jest zwężona do lewego pasa. Na prawym pasie pracowali drogowcy, którzy wykonywali prace ziemne.

W pewnym momencie z przejeżdżającej ciężarówki typu laweta, odczepiła się przyczepa z kilkoma samochodami. Sunęła bezwładnie po ziemi wprost na pracujących ludzi. W pewnym momencie dyszel wbił się w bok ciężarowego MAN-na, który przywiózł zbrojenia na budowę. To pozwoliło uniknąć tragedii, do której było bardzo blisko. Chwilę wcześniej obok pojazdu znajdował się kierowca.

Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Z rozerwanego zbiornika ciurkiem sączyła się ropa. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej. Na miejsce wezwano także policję. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie dlaczego przyczepa odczepiła się od ciągnika. Prawdopodobnie to nieszczęśliwy wypadek będący przyczyną zmęczenia materiału. To jednak nie jest oficjalna wersja.

Sytuacja rozegrała się na powierzchni wyłączonej z ruchu w związku z remontem, więc teoretycznie nie powinno być dużych utrudnień. Praktycznie jednak ciekawość kierowców, którzy zwalniają by pooglądać skutki zdarzenia powoduje, że korek sięga Bielska-Białej i ciągle rośnie.

Ciężarowego MAN-a i uszkodzoną przyczepę trzeba odholować. Niewykluczone, że na krótki czas będzie zamykany także lewy pas ruchu. Czynności powinny zakończyć się przed godziną 17:00. Do tego czasu droga zapewne będzie się mocno korkować. Istnieje możliwość objazdu przez ulicę Lipowską i Zamkową lub Katowicką (w Bielsku-Białej) i dalej ulicą Legionów przez Czechowice-Dziedzice.

Miejsce: 
Czechowice-Dziedzice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni