Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Nielegalni przewoźnicy skontrolowani przez policję. Grozi im nawet 12 tysięcy złotych grzywny!

W ubiegłym tygodniu na ulicach Bielska-Białej doszło do dwóch obywatelskich zatrzymań kierowców świadczących nielegalny zarobkowy przewóz osób bez wymaganej licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych.

Do obu zatrzymań obywatelskich doszło późnym wieczorem podczas tzw. prowokacji, zorganizowanej przez GAP Bielsko-Biała (Grupa Anty-Przewozowa). Akcja mająca na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji w przewozie okazjonalnym i taksówkarskim. Wezwani na miejsce policjanci skontrolowali dwa pojazdy, których kierowcy wykonywali zarobkowy przewóz osób bez wymaganej licencji i niezgodnie z warunkami konstrukcyjnymi określonymi dla tego typu pojazdów. Oprócz tego szoferzy nie posiadali badań lekarskich i psychologicznych.

Wobec nieuczciwych przewoźników toczą się postępowania administracyjne. Każdemu z nich grozi kara pieniężna w wysokości nawet 12 tysięcy złotych! Przedstawiciele GAP zapowiadają kolejne akcje na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Pod lupę będą brani kierowcy, którzy reklamują się w serwisach ogłoszeniowych, a także partnerzy światowych korporacji działający w naszym kraju niezgodnie z prawem.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
KMP Bielsko-Biała (archiwum).
 
 

Partnerzy medialni