Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Pijany kierowca roztrzaskał busa o mur przy klubie ChaCharnia!

W nocy z niedzieli na poniedziałek ok. godziny 4:20 przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca Renault Master z ogromną siłą uderzył w mur obok C.H. Stara Kablownia. Konieczna była interwencja strażaków.

Samochód dostawczy poruszał się ulicą Legionów od strony Ronda Solidarności w stronę trasy DK-1. Kierowca  pełną prędkością wjechał na wyspę ronda, a pojazd niemalże wyfrunął w powietrze uderzając w mur pod klubem ChaCharnia. Siła uderzenia była potężna. Kabina dostawczego Renault została niemalże doszczętnie zmiażdżona, a znajdujący się w niej kierowca zakleszczony między częściami karoserii.

Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG-2 w Czechowicach-Dziedzicach, zespól ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Strażacy przez kilkanaście minut z pomocą narzędzi hydraulicznych skrupulatnie wykonywali dostęp do poszkodowanego. 37-leni mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W toku czynności wyszło na jaw, że kierowca znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Wynik badania trzeźwości to przeszło dwa promile. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego i prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Ulica Legionów była częściowo zablokowana do godziny 7:00.

Miejsce: 
Czechowice-Dziedzice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni