Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO, FOTO] Kamera samochodowa pomogła rozwiązać sporną sytuację

W środę, 17 kwietnia około godziny 14:50 na al. Andersa w Bielsku-Białej doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Było to klasyczne, podwójne najechanie na tył. Sprawa wydawała się dość prosta, ale do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia konieczne było odtworzenie nagrania z kamery samochodowej.

Sytuacja wyglądała tak, że kierowca Hyundaia zahamował, bo kierowca przed nim dość nieudolnie zmieniał pas ruchu z lewego na prawy i niepotrzebnie spowolnił ruch (co doskonale widać na filmie). Jadący za nim kierowca Fiata Pandy nie wyhamował i najechał na jego tył. Po niespełna dwóch sekundach w tył Fiata Pandy wjechał Fiat Punto, po czym dopchnął Fiata Pandę ponownie do Hyundaia.

Kierowca środkowego auta twierdził, że zdążył wyhamować i sprawcą całego zamieszania jest pojazd jadący za nim. Po odtworzeniu nagrania z kamery zamontowanej w Hyundaiu sprawa była jasna. Były dwa uderzenia i dwóch sprawców kolizji. Nie było rannych. Policjanci nałożyli dwa mandaty karne. Wszystkie trzy samochody zostały wycofane z ruchu do czasu usunięcia uszkodzeń pokolizyjnych. Utrudnienia na al. Andersa trwały blisko godzinę.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Tomek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni