Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Majówka "po deszczu". Będzie ślisko, noga z gazu!

Majowy długi weekend zapowiada się bardziej deszczowy niż słoneczny. Warto pamiętać o tym, że mokra jezdnia zapewnia znacznie gorszą przyczepność, aniżeli jezdnia sucha. Brzmi prosto, ale nie wszyscy w to wierzą. Niektórzy muszą przekonać się na własnej skórze. Pół biedy jeśli podczas tego "przyswajania wiedzy"  nikt nie zrobi sobie krzywdy. Podczas ostatnich kilku dni na lokalnych drogach mieliśmy wysyp kierowców, którzy niedostosowali prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Wyjątkowo widowiskowo zrobił to kierowca Seata, który w poniedziałek po południu doprowadził do kolizji w Jaworzu na ulicy Wapienickiej.

Jego Seat wpadł w poślizg podczas próby gwałtownego hamowania na łuku drogi. Prędkość była na tyle duża, że najechał na tył Volkswagena T6, uderzył w drzewo i przewrócił się na dach. Siła uderzenia spowodowała, że skręcający na teren posesji Volkswagen T6, obrócił się o 180 stopni i dobił do zaparkowanego Volkswagena Tourana. Wszystko wyglądało groźnie, ale skończyło się na drobnych potłuczeniach i mandacie.

Zakupiony dwa dni wcześniej Seat Leon nadaje się już raczej do kasacji. Warto zwrócić szczególną uwagę na stan ogumienia i zawieszenia, oraz dostosować prędkość nie tylko do panujących warunków atmosferycznych, ale także do własnych umiejętności, które w sytuacjach kryzysowych często zawodzą.

Miłego weekendu!

W majówkę także pracujemy. Chcesz zgłosić utrudnienie lub zainteresować nas ważnym tematem? Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

- Prywatna wiadomość na www.facebook.com/bielskiedrogi
- SMS/MMS pod nr 518-176-078 (w bardzo pilnych przypadkach można dzwonić)
- bielskiedrogi@gmail.com lub formularz kontaktowy na www.bielskiedrogi.pl 

Miejsce: 
Jaworze
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni