Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Poszukiwany listami gończymi wbiegł pod samochód na S-52 w Jasienicy. Miał przy sobie narkotyki

Policjanci z drogówki zatrzymali 25-latka, który posiadał przy sobie kokainę i marihuanę. Wpadł w ręce stróżów prawa kiedy zaniepokojony kierowca wezwał patrol do pieszego, który wbiegł mu pod koła na drodze ekspresowej w Jasienicy. 25-latek zamieszkały w Niemczech był poszukiwany listami gończymi przez sądy w Gdańsku i Cieszynie.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek na drodze S-52 w Jasienicy. Oficer dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od kierowcy osobowym Oplem, któremu pieszy wbiegł pod koła na drodze ekspresowej. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kiedy jednak 25-latek zobaczył mundurowych postanowił uciec. Policjanci musieli ścigać go pieszo, a kiedy został schwytany zaczął się wyrywać i zachowywać agresywnie. Konieczne było zastosowanie chwytów obezwładniających.

Podczas obezwładniania go policjanci ujawnili przy nim narkotyki. Miał przy sobie ponad 20 gramów kokainy i 30 gramów marihuany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany trzema listami gończymi przez sądy w Gdańsku i Cieszynie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji z samochodem, a z policyjnej izby zatrzymań trafi prosto do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wyroki za które ścigano go listami gończymi.

Miejsce: 
Jasienica
Autor zdjęć: 
KMP Bielsko-Biała
 
 

Partnerzy medialni