Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Wypadek w Bestwince. Pasażer Opla w ciężkim stanie!

W czwartek, 9 maja około godziny 15:20 na skrzyżowaniu Witosa z Dworkową w Bestwince doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. W zderzeniu Opla z Audi ucierpiały cztery osoby, z czego jedna znajduje się w poważnym stanie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zawiniła 19-letnia kierująca Oplem, która wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Dworkowej, wymusiła pierwszeństwo na 25-letnim kierowcy Audi poruszającym się główną ulicą Witosa. Siła uderzenia była bardzo duża. Pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom.

Interweniowały cztery zastępy straży pożarnej (2x OSP Bestwina, 2x JRG-2 z posterunku Czechowice-Dziedzice), trzy zespoły ratownictwa medycznego, a także trzy patrole policji (2x WRD, 1x KP Czechowice-Dziedzice). Strażacy ochotnicy z jednostki OSP Bestwinka nie zostali zadysponowani przez MSK do zdarzenia, co wzbudziło zdziwienie i bulwersację okolicznych mieszkańców, a także samych strażaków. Strażnica OSP Bestwinka jest oddalona od miejsca wypadku zaledwie o kilkaset metrów.

Ze służb ratunkowych pierwsi na miejscu wypadku zameldowali się druhowie OSP Bestwina, którzy dokonali wstępnej selekcji rannych i otoczyli kwalifikowaną opieką medyczną uczestników zdarzenia. Po chwili dołączył pierwszy zespół ratownictwa medycznego i strażacy "z państwówki". Kolejny, bardzo potrzebny zespół ratownictwa medycznego dotarł po ponad 30 minutach od wypadku.

Najpoważniej ranny został 29-letni pasażer Opla siedzący na tylnej kanapie. Mężczyzna stracił dużo krwi. W ciężkim stanie trafił do szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, ale jest pod fachową opieką specjalistów. Pozostali uczestnicy także odnieśli poważne obrażenia, ale ich życiu nic nie zagraża. Kierująca i pasażerowie Opla to obywatele Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego kraju w celach zarobkowych.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Na czas prowadzonych czynności skrzyżowanie było zablokowane. Utrudnienia trwały blisko cztery godziny. Ze względów topograficznych nie było możliwości wytyczenia objazdów. Lokalni kierowcy znający okolicę korzystali z wąskich dróg między posesjami.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni