Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Dramatyczna walka o życie kierowcy na środku osiedla

W środę, 15 maja około godziny 16:00 na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej rozegrały się dramatyczne sceny. Kierowca Peugeota jadący wąską osiedlową ulicą uderzył w barierki. Starszy mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Ruszyła dramatyczna akcja ratunkowa.

Kolizja miała miejsce najprawdopodobniej na skutek problemów zdrowotnych. Na pomoc ruszyli świadkowie i wezwane na miejsce służby ratunkowe. Reanimacja prowadzona w gęstym deszczu trwała blisko godzinę. Wysiłki świadków i ratowników medycznych opłaciły się. Funkcje życiowe u pacjenta powróciły. Trafił on do szpitala, gdzie fachowo zajęli się nim lekarze.

To zdarzenie pokazuje jak ważna jest prawidłowa reakcja i pierwsza pomoc niesiona przez świadków. Dojazd karetki pogotowia ratunkowego to w najlepszym przypadku kilka minut. To cenny czas, który powinni wykorzystać świadkowie. Tak było nie tylko w przypadku osiedla Karpackiego. Przed południem na ulicy Warszawskiej zasłabł mężczyzna. Jeden z kierowców, który widział leżącego na chodniku człowieka postanowił się zatrzymać i sprawdzić co jest powodem takiego stanu rzeczy. Ta decyzja uratowała życie poszkodowanego, który w odpowiednim momencie otrzymał fachową pomoc. Pisaliśmy o tym tutaj.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników
 
 

Partnerzy medialni