Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Kraksa z udziałem dwóch motocykli i auta na DK-1 w Kobiórze

Do zdarzenia doszło w sobotę, 29 czerwca około godziny 16:20 na krajowej jedynce w Kobiórze. Na jezdni w stronę Pszczyny samochód osobowy marki Volkswagen Arteon zderzył się z motocyklem marki Suzuki. Chwile później doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem motocykla marki Yamaha.

Przyczyną pierwszego zdarzenia była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przez kierującego Volkswagenem. Kierujący motocyklem Suzuki doznał ogólnych potłuczeń ciała i groźnego urazu nogi. Trafił do szpitala, gdzie fachowo zajęli się nim lekarze. Podczas kontroli wyszło na jaw, że poszkodowany jest pod nieznacznym wpływem alkoholu (poniżej 0,5 promila - wykroczenie).

Druga kraksa miała miejsce w tym samym miejscu, kilka sekund po pierwszym zdarzeniu. Kierujący motocyklem Yamaha najechał na części leżące na jezdni, stracił równowagę i przewrócił się. Nic groźnego mu się nie stało, ale jego motocykl nadaje się do gruntownego remontu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z pszczyńskiej drogówki. W czasie akcji służb ratunkowych i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na krajowej jedynce w stronę Tychów odbywał się jednym pasem. Korek w szczytowym momencie miał około dwa kilometry.

Miejsce: 
Kobiór
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Partnerzy medialni