Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Wypadek motocyklowy w Starym Bielsku. Było za szybko?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 lipca około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i Beresteckiej w Bielsku-Białej (dzielnica Stare Bielsko). Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego Renault Kadjar i motocykla marki Kawasaki. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 64-letni kierowca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo na 28-letnim kierowcy motocykla marki Kawasaki. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, iż jego obrażenia wskazują na wypadek drogowy. 28-latek doznał m. in. skomplikowanego urazu nogi.

W czasie akcji ratunkowej i późniejszych czynności dochodzeniowo śledczych ruch na ulicy Jana III Sobieskiego był wstrzymany. Druhowie OSP Stare Bielskie prowadzili kierowców na objazdy drogami lokalnymi. Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny.

Sprawca zdarzenia przyznał, że nie widział kierowcy motocykla bo ten jego zdaniem jechał zdecydowanie zbyt szybko. Wyjeżdżając z ulicy Beresteckiej niewiele widać. Skrzyżowanie jest na łuku drogi. Ustawione lustro, które ma ułatwić wyjazd z drogi podporządkowanej nie rozwiązuje zdaniem mieszkańców problemu.

Wersję o nadmiernej prędkości motocykla potwierdzają ludzie, którzy przyszli na miejsce wypadku. "Czekałem na żonę pod przedszkolem (ok. 400-500m poniżej miejsca wypadku w pobliżu ronda). Ten motocykl przejechał koło mnie bardzo szybko. Nie wiem ile, ale na pewno grubo ponad 100km/h i cały czas przyspieszał. Zniknął za wzniesieniem. Pomyślałem, że daleko nie zajedzie. Gdy po chwili zobaczyłem karetkę, a następnie straż pożarną, to korzystając z chwili czasu poszedłem popatrzeć co się stało. Byłem pewny, że to ten motocyklista gdzieś się rozbił. Miałem rację" - mówił jeden z mężczyzn. To nie jedyna relacja. Na miejscu zatrzymał się kierowca, którego motocyklista chwilę wcześniej wyprzedzał. "Sam jechałem za szybko, ale ten to już grubo przesadził" - relacjonował kierowca. Wątek nadmiernej prędkości niewątpliwie będzie analizowany przez śledczych. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie (wypadek drogowy).

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni