Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Poślizg zakończony groźnym wypadkiem. 19-latek walczy o życie!

Do zdarzenia doszło w środę, 25 września około godziny 7:00 na ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Na wysokości posesji nr 487 samochód osobowy marki Opel Corsa zderzył się z samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 19-letni kierowca Opla jechał od strony Pisarzowic i wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Na swój pas powrócił w początkowej fazie zakrętu (mniej więcej w tym miejscu, w którym na zdjęciach widać zaparkowany samochód ciężarowy marki MAN z naczepą do przewozu materiałów sypkich - przyp. red.). Droga była mokra. Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, młody mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem, który sunąc bokiem uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka Peugeota Boxera. Siła uderzenia była potężna.

Nieprawdziwe są informacje jakoby kierowca Opla wypadł z pojazdu. Z relacji świadków wynika, że będąc niewątpliwie w szoku wysiadł z samochodu, przeszedł na chodnik i w tym miejscu usiadł. W stanie krytycznym i zagrażającym jego życiu trafił do szpitala. Najbliższe godziny będą decydujące. Kierowca Peugeota także trafił do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z bielskiej drogówki prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego. W związku z tym, że stan zdrowia jednego z uczestników jest krytyczny, w śledztwie już na początkowej jego fazie brał udział biegły sądowy i technik kryminalistyki. Niezbędne było wykonanie wszystkich czynności procesowych. Droga w miejscu wypadku była zablokowana do godziny 10:00. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni