Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Potrącenie rowerzystów na Zabrzeskiej w Ligocie. Centymetry dzieliły ich od śmierci!

W środę, 23 października około godziny 18:30 na ulicy Zabrzeskiej w Ligocie miało miejsce potrącenie dwóch rowerzystów. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Było to w obrębie skrzyżowania na prostym i nieoświetlonym odcinku ulicy Zabrzeskiej w Ligocie. Rowerzyści poruszali się w kierunku przeciwnym do ruchu wyprzedzającego pojazdu. Rozpędzona Skoda otarła się o cyklistów, którzy upadli na jezdnię i doznali obrażeń ciała. Można powiedzieć, że od śmierci dzieliły ich centymetry. Przy centralnym uderzeniu nie mieli by szans.

Poszkodowani trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak obrażenia już wstępnie kwalifikują to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kierowca nie zauważył rowerzystów bo ci nie mieli żadnych obowiązkowych elementów odblaskowych, nie wspominając już o lampkach na baterie (najtańsze można kupić już za kilkanaście złotych). Kwestię winy w tym zdarzeniu rozstrzygnie sąd po wcześniejszym zaciągnięciu opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która posłuży w dalszym postępowaniu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę (całkowita blokada drogi).

Miejsce: 
Ligota
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika / Mariusz
 
 

Materiały partnerów

01 kwi 2020
Rosnąca popularność opon całorocznychJak podawały w zeszłym roku Polskie Składy Oponiarskie, udział tego typu ogumienia w całości rynku oponiarskiego w naszym kraju wynosił 7%. Nie jest to może bardzo duża wartość, jednak według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, dynamika wzrostu tego...
27 Mar 2020
Czym jest flota samochodowa?Flota pojazdów samochodowych to mechanizm mający istotne znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych firm, ponieważ odpowiedzialna jest za sukcesywne transportowanie towarów między poszczególnymi punktami. Chętnych na jej wdrożenie przedsiębiorców jest coraz więcej,...

Partnerzy medialni