Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Wypadek na DK-81 w Bąkowie

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 listopada około godziny 15:00 w Bąkowie na drodze krajowej nr 81. Na jezdni prowadzącej w stronę Wisły zderzyły się cztery pojazdy w tym autobus turystyczny wiozący młodzież. Interweniowały liczne służby ratunkowe.

Przebieg zdarzenia jest jeszcze szczegółowo ustalany przez funkcjonariuszy cieszyńskiej drogówki. Wstępnie wiadomo, że wszystko odbyło się na przejściu dla pieszych. Kierowca Opla Merivy jadący prawym pasem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziło dwóch rowerzystów prowadzących prawidłowo rowery. To samo uczynił kierowca Alfy Romeo poruszający się lewym pasem. Za nimi jechał kierowca Forda Transita, który hamując awaryjnie zatrzymał się tuż za pojazdami. Jadący jako ostatni kierowca autobusu turystycznego nie zdołał wyhamować i z dużą siła uderzył w tył Forda Transita wpychając go na Alfę Romeo i Opla Merivę. Piesi w ostatniej chwili zdążyli odskoczyć na pobocze.

Siła uderzenia była na tyle duża, że Alfa Romeo została wypchnięta kilkanaście metrów do przodu i wpadła do rowu. Ford Transit obrócił się o 180 stopni i uderzył w elementy infrastruktury drogowej (znaki i betonowe bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu).

W pierwszej fazie akcji ratowniczej konieczne było przeprowadzenie selekcji poszkodowanych, którzy wymieszali się ze świadkami i osobami postronnymi. Czterema pojazdami podróżowało łącznie 25 osób z czego jak się okazało dwie osoby wymagają pilnej hospitalizacji (podróżowali oni Fordem). Pozostali poszkodowani zostali opatrzeni na miejscu zdarzenia przez strażaków i ratowników medycznych.

Akcja ratownicza i późniejsze czynności dochodzeniowo-śledcze trwały ponad dwie godziny. Dopiero po zakończonych działaniach śledczych pojazdy można było usunąć z drogi lawetami. W sumie droga była zablokowana przez około dwie godziny. Kierowcy podróżujący w stronę Wisły byli kierowani na objazdy.

Miejsce: 
Bąków (pow. cieszyński)
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi + nadesłane przez czytelników
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni