Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Wypadek z udziałem karetki pogotowia ratunkowego na skrzyżowaniu w Skoczowie

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 listopada około godziny 14:20 w Skoczowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81 z ulicą Bielska. Karetka pogotowia ratunkowego jadąca na sygnałach zderzyła się tam z samochodem osobowym.

Okoliczności są ciągle badane przez policjantów. Wstępnie wiadomo, że ambulans poruszał się w stronę Wisły. Kierowcy poruszający się w tym samym kierunku stali w korku, który jest w tym miejscu czymś nieuniknionym w słoneczny weekend (duże natężenie ruchu potęgował drużynowy konkurs skoków narciarskich w Wiśle). Ambulans poruszał się utworzonym korytarzem i wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. W tym samym czasie ulicą Bielską od strony centrum Skoczowa poruszał się kierowca Forda Mondeo. Ten pojazd miał zielone światło. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w którego wyniku ambulans przewrócił się na bok.

Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe. Do szpitala przewieziono jednego z ratowników medycznych. Pacjent transportowany uszkodzoną karetką także trafił w miejsce docelowe, czyli do szpitala. Życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Droga w stronę Wisły była nieprzejezdna przez około dwie godziny. Pojazdy były kierowane na objazdy.

 

Miejsce: 
Skoczów
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika / Michał
 
 

Partnerzy medialni