Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Zwierzyna leśna mocno aktywna. Dwa poważne zdarzenia na lokalnych drogach!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj wieczorem przy ul. Cisowej w Jaworzu. Przyczyną była sarna lub inny podobny zwierz, który wybiegł kierowcy tuż przed pojazd. Do podobnej sytuacji doszło także w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Żarnówki. 

W obu przypadkach kierowcy wykonując gwałtowny manewr omijania utracili panowanie nad pojazdem i wypadli z drogi. W Jaworzu kierowca Fiata Seicento uderzył w pojazd tej samej marki zaparkowany przed posesją. W Międzybrodziu Bialskim kierowca Skody Fabii wypadł z drogi zawisł nad korytem rzeki. W obu przypadkach skończyło się tylko na siniakach i drobnych obtarciach kierowców. Ocalały także zwierzęta.

W przypadku, gdy przed maskę naszego samochodu wbiegnie zwierzyna leśna, należy zastanowić się czy manewr obronny nie skończy się dla nas gorzej, niż zderzenie ze znacznie lżejszą i ruchomą przeszkodą. Nieprzemyślany ruch kierownicą w połączeniu z gwałtownym hamowaniem i niewielkimi umiejętnościami, może skończyć się poważnym wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Nie bez znaczenia jest tutaj także stan techniczny naszych samochodów. Zużyte zawieszenie może w krytycznej sytuacji przyczynić się do trudnego w wyprowadzeniu poślizgu.

Jeśli już dojdzie do potrącenia zwierzęcia należy koniecznie zadzwonić na policję bez względu na to czy zwierzę zginęło czy w też w popłochu uciekło z miejsca zdarzenia. Ranny zwierz może mocno cierpieć i być zagrożeniem dla siebie i innych kierowców, którzy będą przejeżdżać w pobliżu później. Odpowiednie służby zajmują się poszukiwaniem rannych zwierząt. Kolizja ze zwierzęciem najczęściej kończy się dla kierowcy pouczeniem. Policjanci bardzo rzadko w takich sytuacjach wypisują mandaty, nawet jeśli miejsce kolizji było wcześniej oznaczone znakiem A-18b. Nie ma się więc czego obawiać.

Nieoficjalnie wiadomo, że w miniony weekend w okolicy przełęczy Przegibek odbywało się polowanie z nagonką, co mogło być nie bez znaczenia dla zdarzenia drogowego w Międzybrodziu Bialskim.

Miejsce: 
Międzybrodzie Bialskie i Jaworze
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
OSP Międzybrodzie Bialskie + nadesłane przez czytelnika (Tomek)
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni