Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Zwierzyna leśna mocno aktywna. Dwa poważne zdarzenia na lokalnych drogach!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj wieczorem przy ul. Cisowej w Jaworzu. Przyczyną była sarna lub inny podobny zwierz, który wybiegł kierowcy tuż przed pojazd. Do podobnej sytuacji doszło także w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Żarnówki. 

W obu przypadkach kierowcy wykonując gwałtowny manewr omijania utracili panowanie nad pojazdem i wypadli z drogi. W Jaworzu kierowca Fiata Seicento uderzył w pojazd tej samej marki zaparkowany przed posesją. W Międzybrodziu Bialskim kierowca Skody Fabii wypadł z drogi zawisł nad korytem rzeki. W obu przypadkach skończyło się tylko na siniakach i drobnych obtarciach kierowców. Ocalały także zwierzęta.

W przypadku, gdy przed maskę naszego samochodu wbiegnie zwierzyna leśna, należy zastanowić się czy manewr obronny nie skończy się dla nas gorzej, niż zderzenie ze znacznie lżejszą i ruchomą przeszkodą. Nieprzemyślany ruch kierownicą w połączeniu z gwałtownym hamowaniem i niewielkimi umiejętnościami, może skończyć się poważnym wypadkiem i uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Nie bez znaczenia jest tutaj także stan techniczny naszych samochodów. Zużyte zawieszenie może w krytycznej sytuacji przyczynić się do trudnego w wyprowadzeniu poślizgu.

Jeśli już dojdzie do potrącenia zwierzęcia należy koniecznie zadzwonić na policję bez względu na to czy zwierzę zginęło czy w też w popłochu uciekło z miejsca zdarzenia. Ranny zwierz może mocno cierpieć i być zagrożeniem dla siebie i innych kierowców, którzy będą przejeżdżać w pobliżu później. Odpowiednie służby zajmują się poszukiwaniem rannych zwierząt. Kolizja ze zwierzęciem najczęściej kończy się dla kierowcy pouczeniem. Policjanci bardzo rzadko w takich sytuacjach wypisują mandaty, nawet jeśli miejsce kolizji było wcześniej oznaczone znakiem A-18b. Nie ma się więc czego obawiać.

Nieoficjalnie wiadomo, że w miniony weekend w okolicy przełęczy Przegibek odbywało się polowanie z nagonką, co mogło być nie bez znaczenia dla zdarzenia drogowego w Międzybrodziu Bialskim.

Miejsce: 
Międzybrodzie Bialskie i Jaworze
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
OSP Międzybrodzie Bialskie + nadesłane przez czytelnika (Tomek)
 
 

Partnerzy medialni