Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Tragiczny wypadek na DK-1. Nie żyje kierowca ciężarówki!

W środę, 4 grudnia tuż przed północą na DK-1 w Pszczynie doszło do tragicznego wypadku. Na prawym pasie jezdni w kierunku Bielska-Białej, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Hallera zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Nie żyje 53-letni mieszkaniec Skoczowa.

Zdarzenie miało miejsce na prawym pasie ruchu kilkadziesiąt metrów przed sygnalizacją. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 53-letni kierujący czerwonym samochodem marki Renault najechał na tył ciężarówki Scania z naczepą. Drugi z pojazdów był kierowany przez 32-latka ze Słowacji. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy zapaliło się zielone światło.

Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego 53-letniego kierowcy samochodu ciężarowego. Jego obrażenia okazały się bardzo poważne (m.in. amputacja jednej z kończyn, złamania otwarte, obrażenia wewnętrzne). Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Walka niestety okazała się przegrana. Lekarz stwierdził zgon tuż przed godziną 2.00.

Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (baza HEMS Kraków - Ratownik 6). Latająca karetka miała docelowo skrócić drogę ciężko rannego pacjenta do specjalistycznego szpitala. Śmigłowiec wrócił do bazy.

Kierowcy drugiego pojazdu nic się nie stało. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Czynności w związku z wypadkiem śmiertelnym prowadzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Śledztwo nadzoruje prokuratura. Na czas trwania czynności dochodzeniowo-śledczych ruch na DK-1 w stronę Bielska-Białej został wstrzymany.

Miejsce: 
Pszczyna
Autor filmów: 
Bielskie Drogi / pless.pl
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi / pless.pl
 
 

Materiały partnerów

27 Mar 2020
Czym jest flota samochodowa?Flota pojazdów samochodowych to mechanizm mający istotne znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych firm, ponieważ odpowiedzialna jest za sukcesywne transportowanie towarów między poszczególnymi punktami. Chętnych na jej wdrożenie przedsiębiorców jest coraz więcej,...

Partnerzy medialni