Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Warszowice: ciężarówka w ogniu. Duże utrudnienia w ruchu!

W środę, 8 stycznia około godziny 15:20 na DK-81 w Warszowicach doszło do pożaru samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Interweniowali strażacy. Nie obeszło się bez poważnych utrudnień w ruchu.

Kierowca zdążył opuścić kabinę i podjąć próbę gaśniczą - niestety bezskutecznie, bo pożar był już mocno rozwinięty. W momencie dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej, cały ciągnik siodłowy marki Volvo i część naczepy były pochłonięte ogniem. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście minut. Nie ocalało zbyt wiele.

Na naczepie pojazdu ciężarowego znajdował się towar spożywczy. Ładunek nadaje się do utylizacji. Przyczyny pożaru będzie wyjaśniać policja. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich i podejrzewa się zwarcie instalacji elektrycznej lub inny problem mechaniczny. W czasie trwania akcji gaśniczej wiślanka była zablokowana w obu kierunkach. Następnie przywrócono ruch w stronę Skoczowa.

Usuwanie skutków zdarzenia spowodowało także duże utrudnienia w ruchu. Jezdnia w stronę Skoczowa była zablokowana do wczesnych godzin porannych. 

Miejsce: 
Warszowice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Partnerzy medialni