Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Śmiertelne potrącenie kobiety na ulicy Żywieckiej

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 stycznia około godziny 18:20 na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Chmielną samochód osobowy marki Fiat Scudo potrącił kobietę. Na miejscu interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Mimo podjętej przez świadków reanimacji, którą później kontynuowali ratownicy medyczni, nie udało się uratować życia pieszej.

Wiadomo, że 24-letni kierowca był trzeźwy. Poruszał się ulicą Żywiecką w stronę centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Chmielną potrącił 70-letnią kobietę. W tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych, a do najbliższego jest kilkadziesiąt metrów (przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu z ulicą Przędzalniczą). Okoliczności w jakich doszło do potrącenia są na tę chwilę nieznane.

Sprawę być może pomoże wyjaśnić kamera samochodowa zamontowana w pojeździe. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i prokuratura. Na czas trwania czynności dochodzeniowo-śledczych ruch na ulicy Żywieckiej odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały do 23:00.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni