Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Niebezpieczna sytuacja na skrzyżowaniu

Dostajemy od Was sygnały, ze na skrzyżowaniu Żywieckiej z Łagodną i Bora Komorowskiego w Bielsku-Białej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Powodem problemów jest brak poziomego oznakowania. Ma to związek z trwającą tam przebudową drogi. Wszyscy byśmy chcieli żeby drogowcy skończyli, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że nigdzie się im nie śpieszy.

Brak linii poziomych nie powinien być żadnym poważnym problem, gdyby wszyscy uważnie patrzyli na znaki pionowe i potrafili z nich korzystać. W tej kwestii nie ma się tutaj do czego przyczepić. Z każdego kierunku są ustawione i dobrze widoczne znaki F-10 (kierunki na pasach ruchu). Wystarczy spojrzeć na ten znak i każdy kierowca (nie mylić z posiadaczem prawa jazdy) powinien wiedzieć, w którym miejscu ustawić się przed skrzyżowaniem i jak przez nie przejechać.

Największy problem jest na ulicy Łagodnej, gdzie są wyznaczone trzy pasy ruchu. Z lewego skręcamy w lewo, ze środkowego jedziemy na wprost, a z prawego w prawo. Brzmi banalnie, ale dzieją się tam dantejskie sceny...

Inaczej niż niegdyś jest także na ulicy Żywieckiej jadąc od strony Mikuszowic. Tam z lewego pasa skręcamy w lewo, ze środkowego na wprost w stronę centrum, a z prawego w prawo i na wprost w stronę centrum.

Warto zwrócić uwagę na znaki, by uniknąć takich problemów w jaki wpadł kierowca widocznego na filmie Volkswagena Passata. Przy okazji trzeba przyznać, że pomysł na wyjście z opresji miał dość ryzykowny.

Zapraszamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO.  Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami?  - Zapraszamy do kontaktu. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Szymon
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni