Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Drobna stłuczka zakończona tragicznym potrąceniem. Nie żyje kierujaca jednego z pojazdów!

Do wypadku doszło w niedzielę, 9 lutego około godziny 18:20 w Bąkowie na drodze krajowej nr 81. Samochód osobowy marki Lexus potrącił pieszą, która znajdowała się na pasie ruchu. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Wszystko zaczęło się od drobnej stłuczki pomiędzy Audi i Renaul. 72-letnia kierująca samochodem marki Audi A4 jadać w stronę Katowic najechała na tył skręcającego w lewo pojazdu marki Renault. Poszkodowany kierowca Renault wykonał manewr skrętu i zatrzymał się po przeciwnej stronie jezdni (kierunek Skoczów). Sprawczyni postanowiła wyjść z pojazdu i przejść na drugą stronę, by porozmawiać z współuczestnikiem kolizji.

Gdy wracała do swojego pojazdu doszło do tragedii. Na drodze panował bardzo duży ruch. Tysiące turystów wracało "Wiślanką" ze słonecznego weekendu w górach. Kierowca samochodu marki Lexus RX 200 poruszający się w stronę Katowic potrącił pieszą, która znajdowała się bezpośrednio na pasie ruchu. W tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych i żadnego oświetlenia ulicznego. Siła uderzenia była potężna. 72-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego zginęła na miejscu. Kierujący Lexusem, mieszkaniec Piekar Śląskich był trzeźwy. Została mu pobrana krew do analizy pod kątem obecności środków odurzających (standardowa czynność procesowa w przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym).

Na miejscu przeprowadzono czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratury. Ruch w stronę Katowic odbywał się lewym pasem. Utrudnienia trwały do późnych godzin wieczornych. 

Miejsce: 
Bąków
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni