Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Ponad 80 interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem

Ponad 80 razy musieli interweniować bielscy strażacy w związku z wichurami, które od niedzielnego wieczoru dają się we znaki mieszkańcom Podbeskidzia. Silny wiatr łamał głównie drzewa, ale zdarzały się przypadki, gdzie doszło do uszkodzeń linii energetycznych, telekomunikacyjnych, czy też naderwania poszyć dachowych.

Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej bo aż 25. W głównej mierze zdarzenia te dotyczyły usuwania powalonych konarów drzew, które tarasowały drogi. Przy ulicy Stefanii Sempołowskiej konar uderzył w pojazd, a także kobietę która w tym momencie wysiadała z pojazdu. Osoba poszkodowana uskarżała się na ból przedramienia, decyzją ratownika medycznego została ona zabrana do szpitala.

Z kolei przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego doszło do naderwania poszycia dachu w budynku szkoły. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownik zabezpieczony w szelki ratownicze oraz linkę ratowniczą udał się na dach, celem usunięcia niebezpiecznie zwisającego poszycia.

W Międzyrzeczu Dolnym wiatr porwał z terenu budowy blaszany garaż. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu garażu i zabezpieczeniu go na terenie budowy poprzez wsadzenie go do garażu murowanego (osłona przed wiatrem).

Z kolei w Bystrej przy ulicy Kościelnej wiatr zerwał wiatę przykościelną. Strażacy wynieśli figurę świętej z częściowo uszkodzonej wiaty (kapliczki). Figurę przekazano proboszczowi parafii, a następnie przystąpiono do całkowitej rozbiórki wiaty. Rozebrane elementy zabezpieczono.

Wiatr porwał blaszany garaż w Międzyrzeczu Dolnym
Wiatr uszkodził poszycie dachu na budynku
Powalone drzewa zatarasowały przejazd ul. Trakcyjną w Bielsku-Białej
Powalone drzewo w Jaworzu Górnym przy ul. Wąwóz
Zablokowana ul. Bielska w Cieszynie
Zablokowana ul. Cieszyńska w Jaworzu
Silne podmuchy przesunęły tymczasowe bariery przy ul. Warszawskiej
Interwencja straży pożarnej przy ul. Nad Potokiem w Bielsku-Białej
Interwencja straży pożarnej przy ul. Kolumnowej w Bielsku-Białej
Zablokowana ul. Wapienicka w Jaworzu (koło Amfiteatru)
Miejsce: 
Bielsko-Biała i powiat
Autor informacji: 
KM PSP Bielsko-Biała
Autor zdjęć: 
KM PSP Bielsko-Biała + nadesłane przez czytelników
 
 

Partnerzy medialni