Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Trudna sytuacja na granicy w Cieszynie

Wydłuża się czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli. Straż graniczna prosi, aby w miarę możliwości korzystać z innych przejść, w których ruch odbywa się na bieżąco.

Na granicy z Czechami sytuacja wygląda następująco (stan na godzinę 20:00):

  • Gorzyczki - 4 godziny
  • Cieszyn - 8 godzin
  • Kudowa Słone - 7 godzin
  • Nowe Chałupki - 2 godziny
  • Trzebina – 3 godziny
  • Jakuszyce - 3 godziny

Na granicy ze Słowacją sytuacja wygląda następująco (stan na godzinę 20:00):

  • Barwinek – 6 godzin
  • Chyżne – 2 godziny

Poniżej znajdziecie pełny wykaz przejść granicznych. Pozostałe ważne informacje można znaleźć na stronie Straży Granicznej. W przypadku braku dostępu do informacji w sieci, można skorzystać z całodobowej infolinii uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (nr +48 22 523 8880). 

To sytuacja po Polskiej stronie. Dostajemy sygnały, że od strony Czech do przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach jest potężny korek, który ciągnie się wiele kilometrów. Przed chwilą (godzina 21:00) dotarła do nas informacja od właściciela lokalnej firmy transportowej, którego ciężarówka dotarła pod granicę o około godziny 14:00. Pojazd od tego czasu pokonał 2 kilometry, a do granicy ciągle daleko. Kierowcy i właściciele firm transportowych mają duży problem z czasem pracy i narażają się na kary zarówno z Inspekcji Transportu Drogowego, jak i od odbiorców towaru za nieterminową dostawę ładunku.

Sytuacja jest trudna. Jak przyznają sami kierowcy jest potężny problem z załatwianiem naturalnych potrzeb fizjologicznych i zachowaniem podstawowej higieny. Na tę chwilę trudno przewidzieć czy czas przejazdu przez granicę ulegnie poprawie. Kontrola graniczna została wprowadzona na podstawie art. 46 ust 4 pkt 1 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, które dopuszcza w SZE czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się.

"Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Towary będą wyjeżdżały i wjeżdżały do Polski bez zakłóceń."- można było przeczytać w piątkowym komunikacie Straży Granicznej. Ostatnie zdanie okazało się być jednak zbyt optymistycznie sformułowane. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowane procedury są dla naszego bezpieczeństwa. 

 

 

 

Miejsce: 
Cieszyn
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
BBdron + Straż Graniczna
 
 

Materiały partnerów

19 wrz 2020
Bielsko-Biała przyciąga nie tylko atrakcjami turystycznymi czy rozbudowaną ofertą kulturalno-rozrywkową. W stolicy Podbeskidzia można skorzystać również z profesjonalnych zabiegów upiększających i wyszczuplających. Utrzymane na światowym poziomie usługi oferowane są przez gabinet medycyny...
15 wrz 2020
Nie byłeś nigdy uczestnikiem kolizji? Świetnie! Niestety jednak, sytuacje takie zdarzają się na polskich drogach codziennie. Ważne jest więc, aby wiedzieć, jak wówczas postępować, zarówno w przypadku prowadzenia własnego, jak i wypożyczonego auta.Kolizja czy wypadek?Pamiętajmy, że kolizja to nie to...
01 wrz 2020
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroką gamę dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane formy ochrony. Poznaj je i wybierz najlepszą opcję dla siebie.Ubezpieczenia komunikacyjne są obecnie łączone w pakiety. Aby obniżyć ich ceny ubezpieczyciele układają...

Partnerzy medialni