Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Potrącenie rowerzystki w Czańcu

Do zdarzenia doszło w piątek, 20 marca około godziny 10:00 na skrzyżowaniu ulic Karola Wojtyły i Karpackiej w Czańcu. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych (takie były pierwsze informacje) interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Okazało się, że miało tam miejsce potrącenie rowerzystki przez samochód dostawczy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zawiniła 65-letnia mieszkanka województwa małopolskiego, która poruszała się na rowerze marki Romet. Wyjeżdżając z ulicy Karpackiej na ulicę Karola Wojtyły, nie zastosowała się do znaku B-20 STOP i wjechała w bok samochodu dostawczego Renault Master, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Rowerzystka upadła na jezdnię i mocno się potłukła. Kobieta doznała m.in. obrażeń głowy i mocno krwawiła. Wszystko wyglądało bardzo groźnie.

Zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowaną do szpitala, gdzie fachowo zajmą się nią lekarze. Wstępnie wiadomo, że życiu cyklistki nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci z bielskiej drogówki prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze pod kątem wypadku drogowego. Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń hospitalizowanej 65-latki. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, które mogą potrwać do godziny 12:00.

Miejsce: 
Czaniec
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

01 kwi 2020
Rosnąca popularność opon całorocznychJak podawały w zeszłym roku Polskie Składy Oponiarskie, udział tego typu ogumienia w całości rynku oponiarskiego w naszym kraju wynosił 7%. Nie jest to może bardzo duża wartość, jednak według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, dynamika wzrostu tego...
27 Mar 2020
Czym jest flota samochodowa?Flota pojazdów samochodowych to mechanizm mający istotne znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych firm, ponieważ odpowiedzialna jest za sukcesywne transportowanie towarów między poszczególnymi punktami. Chętnych na jej wdrożenie przedsiębiorców jest coraz więcej,...

Partnerzy medialni