Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[OGŁOSZENIE] Poszukiwani sprawcy włamania do myjni. Nagroda dla informatora!

W nocy z piątku na sobotę (20/21 marca) około godziny 2:15 przy al. Andersa 133 w Bielsku-Białej, dwóch częściowo zamaskowanych sprawców włamało się do panelu sterującego myjni samochodowej Rabbit. Włamywaczom nie udało się ukraść pieniędzy. Spowodowali jednak straty na kilkanaście tysięcy złotych!

Panele sterujące i wrzutnie monet są zabezpieczone systemem alarmowym. Ponadto przeważnie nie ma w nich większych kwot pieniędzy, bowiem pracownicy myjni co kilka godzin opróżniają wrzutnie z drobnych. Nie jest to żadna nowość, czy innowacja - takie procedury są stosowane na przeważającej większości bezdotykowych myjni samochodowych. Włamywacze spłoszyli się w momencie, gdy włączył się alarm i zainteresował on pracowników pobliskiej stacji paliw Crab. Śledztwo w sprawie prowadzi bielska policja.

Właściciele myjni, których mieliście okazję poznać jako ludzi z wielkim sercem, mają teraz zbędne wydatki w okresie, który nie jest łatwy dla przedsiębiorców. Panel sterujący został mocno uszkodzony i nie może zostać naprawiony - nowy kosztuje około 15.000 złotych brutto.

W związku z tym właściciele myjni wyznaczyli symboliczną nagrodę dla osoby, która przekaże informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców. Taki informator będzie mógł przez rok myć za darmo swój samochód.

Kontakt za pośrednictwem redakcji portalu Bielskie Drogi pod numerem telefonu 518-176-078.

Docierają do nas sygnały, że weekendowy włam do panelu sterującego nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w okolicach Bielska-Białej. Firma Energór z Lipowej na Żywiecczyźnie opublikowała na swoim Facebooku apel o pomoc w poszukiwaniu sprawców identycznego zdarzenia. Trudno z pełną precyzją stwierdzić czy są to te same osoby, które dokonały włamania na myjni Rabbit. Pewne jest natomiast jedno, że wszystko wyglądało bardzo podobnie.

Film z włamania na myjnie w Lipowej i Andrychowie.

 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Rabbit - monitoring
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

06 lip 2020
Kancelaria Szaflarscy stworzona w 2017 roku przez Adwokat Natalię Szaflarską i Adwokata Marcina Szaflarskiego jest kancelarią prawną o zróżnicowanym profilu. Zajmujemy się sprawami m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa upadłościowego oraz prawa...
12 cze 2020
Lokalizator Bluetooth to innowacyjne urządzenie, które pozwala zachować bezpieczeństwo. W połączeniu ze specjalną aplikacją odnajduje on to, do czego został przyczepiony, nawet jeśli zagubiona rzecz znajduje się bardzo daleko. Jak działa NotiOne? Jakie zalety daje skorzystanie z tego urządzenia?...
28 Maj 2020
Trudne zimowe warunki na drogach dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym samochodom. Mróz, śnieg, zamarzająca woda, wahania temperatur, duża wilgotność powietrza – to wszystko nie sprzyja podzespołom naszego samochodu. Zima często weryfikuje faktyczny stan naszego pojazdu, a my jako...

Partnerzy medialni