Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[OGŁOSZENIE] Poszukiwani sprawcy włamania do myjni. Nagroda dla informatora!

W nocy z piątku na sobotę (20/21 marca) około godziny 2:15 przy al. Andersa 133 w Bielsku-Białej, dwóch częściowo zamaskowanych sprawców włamało się do panelu sterującego myjni samochodowej Rabbit. Włamywaczom nie udało się ukraść pieniędzy. Spowodowali jednak straty na kilkanaście tysięcy złotych!

Panele sterujące i wrzutnie monet są zabezpieczone systemem alarmowym. Ponadto przeważnie nie ma w nich większych kwot pieniędzy, bowiem pracownicy myjni co kilka godzin opróżniają wrzutnie z drobnych. Nie jest to żadna nowość, czy innowacja - takie procedury są stosowane na przeważającej większości bezdotykowych myjni samochodowych. Włamywacze spłoszyli się w momencie, gdy włączył się alarm i zainteresował on pracowników pobliskiej stacji paliw Crab. Śledztwo w sprawie prowadzi bielska policja.

Właściciele myjni, których mieliście okazję poznać jako ludzi z wielkim sercem, mają teraz zbędne wydatki w okresie, który nie jest łatwy dla przedsiębiorców. Panel sterujący został mocno uszkodzony i nie może zostać naprawiony - nowy kosztuje około 15.000 złotych brutto.

W związku z tym właściciele myjni wyznaczyli symboliczną nagrodę dla osoby, która przekaże informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców. Taki informator będzie mógł przez rok myć za darmo swój samochód.

Kontakt za pośrednictwem redakcji portalu Bielskie Drogi pod numerem telefonu 518-176-078.

Docierają do nas sygnały, że weekendowy włam do panelu sterującego nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w okolicach Bielska-Białej. Firma Energór z Lipowej na Żywiecczyźnie opublikowała na swoim Facebooku apel o pomoc w poszukiwaniu sprawców identycznego zdarzenia. Trudno z pełną precyzją stwierdzić czy są to te same osoby, które dokonały włamania na myjni Rabbit. Pewne jest natomiast jedno, że wszystko wyglądało bardzo podobnie.

Film z włamania na myjnie w Lipowej i Andrychowie.

 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Rabbit - monitoring
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni