Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Pijany 17-latek za kierownicą. 3 osoby w ciężkim stanie!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 maja około godziny 17:50 na drodze łączącej Rajczę z Milówką (pow. żywiecki). Kierowca Opla Corsy stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z samochodem dostawczym. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).

17-letni kierowca Opla Corsy znajdował się pod wpływem alkoholu i co oczywiste nie posiadał prawa jazdy. Z wypadku wyszedł obronną ręką. Doznał obrażeń ciała, ale nie zagrażają one jego życiu. Oplem podróżowało łącznie pięć młodych osób. Pasażerowie to dwóch mężczyzn w wieku 22 i 29 lat, oraz dwie 22-letnie kobiety. 

Poza kierowcą Opla trzy osoby odniosły ciężkie obrażenia ciała, które w sposób bezpośredni zagrały ich życiu. Dwie z nich były nieprzytomne, a strażacy musieli wydobyć te osoby z wraku za pomocą narzędzi hydraulicznych. Kierowcy auta dostawczego i jednemu z pasażerów osobówki nie stało się nic poważnego.

Walka o życie jednej z poszkodowanych osób trwała około półtorej godziny. Ratownicy medyczni przeprowadzili skuteczną reanimację. Najciężej ranna osoba trafiła śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach (dzielnica Ochojec). Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani zwykłymi karetkami. 

Policjanci przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności pod kątem wypadku drogowego. Zgromadzona dokumentacja posłuży w późniejszym postępowaniu na drodze sądowej. 

Droga była zablokowana przez około cztery godziny. 

Miejsce: 
Rajcza
Autor filmów: 
Żywiec997
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni