Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Problematyczna zmiana organizacji ruchu na lewoskręcie z Żywieckiej w Górską w Bielsku-Białej #1

Zaczynamy nowy, dość ciekawy cykl związany ze skrzyżowaniem Żywieckiej i Górskiej w Bielsku-Białej, gdzie po remoncie zmieniono organizację ruchu. Niegdyś lewy pas przechodził tutaj od razu w lewoskręt. Zdarzały się tutaj korki, ale tylko podczas bardzo wzmożonego ruchu. 

Po remoncie jest konieczność zjechania na prawy pas, by po kilkunastu metrach ponownie wrócić na lewy pas i wykonać manewr skrętu w lewo. W Polsce ciągle mamy stan epidemii i można zaobserwować, że samochodów jest mniej niż przez czasami koronawirusa. Co będzie jak natężenie ruchu wróci do normy? Może być duży problem. 

W ciągu ostatnich tygodni otrzymaliśmy od Was dziesiątki wiadomości z prośbą o interwencję. Wydaje się, że niewiele można tutaj zrobić. Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, to jest prawidłowa organizacja ruchu. Nic nie będzie poprawiane i zmieniane, bo tak ma być. Tu można mieć spore wątpliwości, czy to rozwiązanie jest lepsze i przede wszystkim bezpieczne.

Na naszym kanale YouTube powstała nowa playlista, gdzie będziemy umieszczać filmy nadesłane przez czytelników, które zostały nakręcone właśnie na tym skrzyżowaniu, gdzie zdaniem zarządcy drogi wszystko jest w porządku. 

Jeśli chcecie przesłać swoje nagranie prosimy o zrobienie tego przez WeTransfer (instrukcja) na adres bielskiedrogi@gmail.com, lub poprzez dowolną platformę do przesyłania plików o większych rozmiarach (np. Dropbox, Dysk Google). Prosimy żeby tego typu nagrań nie wysyłać nam za pośrednictwem Facebooka, bowiem ten bardzo mocno ogranicza jakość otrzymanych plików. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bartek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni