Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Problematyczna zmiana organizacji ruchu na lewoskręcie z Żywieckiej w Górską w Bielsku-Białej #1

Zaczynamy nowy, dość ciekawy cykl związany ze skrzyżowaniem Żywieckiej i Górskiej w Bielsku-Białej, gdzie po remoncie zmieniono organizację ruchu. Niegdyś lewy pas przechodził tutaj od razu w lewoskręt. Zdarzały się tutaj korki, ale tylko podczas bardzo wzmożonego ruchu. 

Po remoncie jest konieczność zjechania na prawy pas, by po kilkunastu metrach ponownie wrócić na lewy pas i wykonać manewr skrętu w lewo. W Polsce ciągle mamy stan epidemii i można zaobserwować, że samochodów jest mniej niż przez czasami koronawirusa. Co będzie jak natężenie ruchu wróci do normy? Może być duży problem. 

W ciągu ostatnich tygodni otrzymaliśmy od Was dziesiątki wiadomości z prośbą o interwencję. Wydaje się, że niewiele można tutaj zrobić. Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, to jest prawidłowa organizacja ruchu. Nic nie będzie poprawiane i zmieniane, bo tak ma być. Tu można mieć spore wątpliwości, czy to rozwiązanie jest lepsze i przede wszystkim bezpieczne.

Na naszym kanale YouTube powstała nowa playlista, gdzie będziemy umieszczać filmy nadesłane przez czytelników, które zostały nakręcone właśnie na tym skrzyżowaniu, gdzie zdaniem zarządcy drogi wszystko jest w porządku. 

Jeśli chcecie przesłać swoje nagranie prosimy o zrobienie tego przez WeTransfer (instrukcja) na adres bielskiedrogi@gmail.com, lub poprzez dowolną platformę do przesyłania plików o większych rozmiarach (np. Dropbox, Dysk Google). Prosimy żeby tego typu nagrań nie wysyłać nam za pośrednictwem Facebooka, bowiem ten bardzo mocno ogranicza jakość otrzymanych plików. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bartek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

18 Maj 2020
Nie da się ukryć, że jazda motocyklem cieszy się ogromną popularnością. Przyjemność jaką daje to hobby jest nie do opisania. Nie da się także ukryć, że jazda na motocyklu może być niebezpieczna, a szczególnie wtedy, gdy zlekceważymy podstawowe zasady związane z odpowiednim ubiorem.Czy buty...
29 kwi 2020
Wybór idealnego samochodu dla rodziny nie należy do najłatwiejszych. Mnogość ofert przedstawianych przez producentów może niejednokrotnie przytłoczyć potencjalnego klienta. Należy także pamiętać, że każda rodzina ma inne wymagania, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie Volvo V60, natomiast dla...
22 kwi 2020
Wszyscy wiedzą, że uczestnicząc w wypadku na drodze lub będąc jego świadkami, musimy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Jakie przepisy regulują ten obowiązek? Co będzie, jeśli go zlekceważymy?Widząc wypadek, w którym są ofiary lub poszkodowani, naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy....

Partnerzy medialni