Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Dramat podczas treningu na szosie. Dwie młode kobiety walczą o życie!

W poniedziałek, 1 czerwca około godziny 16:30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). 

Z bardzo wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letnia kierująca Oplem Astrą, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej.

Poszkodowane odniosły ciężkie i widoczne obrażenia ciała. Obie były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych. 25-latka trafiła śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. 30-latka drogą naziemną została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Trwa walka o życie poszkodowanych. Ich stan jest krytyczny.

Na miejscu pracowali specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zgromadzili niezbędne dowody. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. Droga była zablokowana przez około trzy godziny.

Poszukiwani są świadkowie tego zderzenia, a zwłaszcza kierowca białego samochodu dostawczego typu Citroen Berlingo / Peugeot Partner, który jechał bezpośrednio przed Oplem Astrą. Kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod nr 338121255.

Aktualizacja 4.06.2020 - W dniu dzisiejszym na spontanicznie zorganizowanej zbiórce krwi przy ul. Warszawskiej 154, pojawiło się kilkadziesiąt osób. W ciągu kilku godzin udało się zebrać około 20 litrów drogocennego płynu. Akcja rozeszła się na cały kraj i krwiodawcy uzupełnili zapasy w bankach krwi. Dzięki temu będzie można pomóc wielu poszkodowanym w wypadkach, a także innym pacjentom z różnymi dolegliwościami. Krótki filmik z dzisiejszej akcji znajdziecie tutaj. 

Miejsce: 
Wilkowice
Autor filmów: 
nadesłane przez czytelników
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni