Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] DK-86 w Katowicach nieprzejezdna. Poważne utrudnienia!

Uwaga kierowcy! - Droga krajowa nr 86 w Katowicach jest nieprzejezdna w obydwu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy. Nie wiadomo jak szybko uda się otworzyć drogę, gdyż sytuacja jest poważna. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące!

W następstwie piątkowych, ulewnych deszczów, doszło do osunięcia się ziemi przy wiadukcie na wysokości Giszowca. Na tym wiadukcie odbywał się tymczasowo obustronny ruch, gdyż obok trwają prace związane z budową węzła dróg nr 86 i 81.

Trasa DK-86 czyli ul. Pszczyńska w Katowicach, będzie zamknięta przynajmniej siedem dni. Taką informację przekazał Urząd Miasta Katowice. Ten czas zostanie wykorzystany do oceny stanu technicznego wiaduktu. Dopiero po dogłębnej analizie zostaną podjęte dalsze decyzje. Nie ma się jednak co łudzić, że po siedmiu dniach droga zostanie otwarta. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące.

Policja zorganizowała objazdy. Kierowcy udający się w kierunku Katowic, są kierowani w Tychach na drogę S-1, natomiast kierowcy jadący od strony Katowic - na autostradę A-4 w stronę Krakowa i dalej S-1 na Tychy. To około trzydzieści pięć kilometrów objazdu.

Niestety, ale węzeł Brzęczkowice, gdzie S-1 łączy się z A-4, jest aktualnie w remoncie i mocno się korkował, nawet bez zwiększonego ruchu związanego ze zorganizowanym objazdem. Trzeba przygotować się na bardzo duże opóźnienia.

Na czas utrudnień, które nie wiadomo jak długo potrwają, Koleje Śląskie przygotowały nowy rozkład na trasie Katowice - Tychy i Tychy - Sosnowiec, tak żeby kierowcy mogli przesiąść się do pociągów.

Zarząd Transportu Metropolitalnego na swojej stronie internetowej informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów.

Miejsce: 
Katowice
Autor filmów: 
SkyVision Tomasz Smogulski
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
SkyVision Tomasz Smogulski
 
 

Materiały partnerów

06 lip 2020
Kancelaria Szaflarscy stworzona w 2017 roku przez Adwokat Natalię Szaflarską i Adwokata Marcina Szaflarskiego jest kancelarią prawną o zróżnicowanym profilu. Zajmujemy się sprawami m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa upadłościowego oraz prawa...
12 cze 2020
Lokalizator Bluetooth to innowacyjne urządzenie, które pozwala zachować bezpieczeństwo. W połączeniu ze specjalną aplikacją odnajduje on to, do czego został przyczepiony, nawet jeśli zagubiona rzecz znajduje się bardzo daleko. Jak działa NotiOne? Jakie zalety daje skorzystanie z tego urządzenia?...
28 Maj 2020
Trudne zimowe warunki na drogach dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym samochodom. Mróz, śnieg, zamarzająca woda, wahania temperatur, duża wilgotność powietrza – to wszystko nie sprzyja podzespołom naszego samochodu. Zima często weryfikuje faktyczny stan naszego pojazdu, a my jako...

Partnerzy medialni