Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Myślał, że zdąży na "późnym pomarańczowym". Nie zdążył...

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę, 22 lipca około godziny 20:45 na ulicy Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. 

Zawinił kierujący Volkswagenem Polo, który poruszał się ulicą Bystrzańską w stronę Szczyrku. Przed skrzyżowaniem z ulicą Willową zapaliło się mu pomarańczowe światło. Kierowca zamiast zatrzymać pojazd (mógł to zrobić bez awaryjnego hamowania), "wcisnął gaz do deski" - myślał, że zdąży przejechać. Z ulicy Willowej wyjeżdżał kierowca Audi A8, który ruszył tuż po zapaleniu się zielonego światła dla jego kierunku ruchu. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Sprawca od razu przyznał się do winy, wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze. Choć wszystko wyglądało groźnie, to na szczęście dobrze się skończyło. Kierowca Audi wprawdzie trafił do szpitala, ale były to tylko rutynowe badania, które nie wykazały groźnych urazów. Mimo swoich lat, solidna konstrukcja Audi A8 zrobiła swoje i dobrze zamortyzowała boczne uderzenie, uchodzące za jedno z najniebezpieczniejszych.

Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, zneutralizowali wycieki płynów i pomogli uprzątnąć jezdnię z licznych plastików. Sprawa zakończyła się mandatem karnym, a utrudnienia trwały blisko dwie godziny.

Nawet gdyby sprawca zdarzenia wyparł się swojej winy, to wyjaśnienie okoliczności nie trwałoby zbyt długo. W samochodzie marki Audi była zamontowana kamera samochodowa, która zarejestrowała moment zdarzenia. Zachęcamy do montażu tych urządzeń, które w spornych sytuacjach pozwolą wszystko wyjaśnić.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika: Artur
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni