Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Groźne zderzenie na S-52 między Skoczowem a Bielskiem-Białą

Do zdarzenia doszło około godziny 7:25 na S-52 między Skoczowem a Bielskiem-Białą. Na wysokości miejscowości Grodziec zderzyły się dwa pojazdy: Iveco Daily i Fiat Fiorino. Kraksa wyglądała bardzo groźnie. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca dostawczego Iveco najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku Fiata Fiorino. Nie wiadomo czy najechanie na tył było efektem dynamicznie rozwijającej się sytuacji drogowej (np. gwałtowna zmiana pasa ruchu) czy też może efektem nieuwagi (np. zaśnięcie).

Po zderzeniu pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. Iveco przewróciło się na bok. Kierowca Fiata był zakleszczony we wraku swojego pojazdu. Był przytomny i komunikatywny, ale nie był w stanie o własnych siłach wydostać się ze zmiażdżonego auta. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego, który trafił do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Dokładna kwalifikacja nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanego. Wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się kolizją (obrażenia do 7 dni).

W pierwszej fazie akcji ratowniczej droga była całkowicie zablokowana. Po około 40 minutach udrożniono lewy pas ruchu. Utrudnienia łącznie trwały blisko dwie godziny.

Miejsce: 
Grodziec
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni