Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Pijany kierowca ciężarówki na S-52 z Cieszyna do Bielska-Białej

Policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, obywatela Turcji, który wczoraj popołudniu poruszał się ekspresówką w kierunku Cieszyna, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.
Mężczyzna został zatrzymany w Grodźcu. Trafił już do policyjnego aresztu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.40. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na drogę S-52 w kierunku Cieszyna wjechał pojazd ciężarowy marki Mercedes z naczepą, na tureckich numerach rejestracyjnych, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol drogówki. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd w Grodźcu.

Za kierownicą mercedesa siedział 55-letni obywatel Turcji. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierującemu została pobrana krew, celem ustalania dokładnego poziomu alkoholu. Odmówił bowiem wykonania kolejnych badań. Pojazd, którym kierował trafił na policyjny parking, a on sam do aresztu. Stracił już prawo jazdy.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście kolejny nietrzeźwy został w porę wyeliminowany z ruchu.

Miejsce: 
Grodziec
Autor informacji: 
KMP Bielsko-Biała
Autor zdjęć: 
KMP Bielsko-Biała
 
 

Materiały partnerów

19 wrz 2020
Bielsko-Biała przyciąga nie tylko atrakcjami turystycznymi czy rozbudowaną ofertą kulturalno-rozrywkową. W stolicy Podbeskidzia można skorzystać również z profesjonalnych zabiegów upiększających i wyszczuplających. Utrzymane na światowym poziomie usługi oferowane są przez gabinet medycyny...
15 wrz 2020
Nie byłeś nigdy uczestnikiem kolizji? Świetnie! Niestety jednak, sytuacje takie zdarzają się na polskich drogach codziennie. Ważne jest więc, aby wiedzieć, jak wówczas postępować, zarówno w przypadku prowadzenia własnego, jak i wypożyczonego auta.Kolizja czy wypadek?Pamiętajmy, że kolizja to nie to...
01 wrz 2020
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroką gamę dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Poniżej prezentujemy najczęściej wybierane formy ochrony. Poznaj je i wybierz najlepszą opcję dla siebie.Ubezpieczenia komunikacyjne są obecnie łączone w pakiety. Aby obniżyć ich ceny ubezpieczyciele układają...

Partnerzy medialni