Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[MATERIAŁ PARTNERA] Budżet Obywatelski - zagłosuj na OBB014 - Poligon Strażacki BB!

Czym jest Poligon Strażacki?
Poligon Strażacki to miejsce do ćwiczeń z zakresu przeciwpożarowego, ćwiczeń wysokościowych, ratownictwa technicznego ale także poligonu dla najmłodszych adeptów pożarnictwa z Młodzieżowych Drużyn Pożarowych.

Poligon Strażacki składać się będzie z 7 miejsc:

1. Trenażer pożarowy - to serce poligonu, to w nim będą strażacy ćwiczyć na prawdziwym ogniu gaszenie pożarów wewnętrznych, będą uczyć się chodzić w zadymieniu oraz w wysokiej temperaturze. Zbudowany będzie z co najmniej 5 kontenerów wraz z urządzeniami takimi jak tv, łóżko czy klatka schodowa.
2. Ratownictwo wysokościowe - to miejsce w którym strażacy będą uczyć się ratowania osób poszkodowanych z wysokości a gondola jaką pozyskaliśmy już z kolej-szyndzielnia.pl do ćwiczeń, nabiera unikatowej formy ponieważ w całej Polsce nikt nie ćwiczy ratownictwa z kolejki górskiej a zainteresowanie już przerosło nasze oczekiwania.
3. Kontener szkoleniowy - przed praktyką oczywiście będzie potrzeba trochę teorii a wiec przygotowanie niezbędne do dalszego szkolenia.
4. Parking - oczywiście miejsce na większe samochody pożarnicze.
5. Kontener Sanitarny - po ćwiczeniach niezbędna jest toaleta tak aby strażacy nie wchodzili do samochódów po pożarze a jak wiemy na umundurowaniu bojowym jest najwiecej związków chemicznych.
6. Poligon dla MDP - to własnie miejsce dla najmłodszych gdzie będą pokonywać tor przeszkód a także poznawać techniki ratownictwa medycznego, pożarowego i wysokościowego.
7. Ratownictwo Techniczne - to miejsce do ćwiczeń z osobami poszkodowanymi w pojazdach, na placu będzie przewrócony autobus a także inne pojazdy na których strażacy będą ćwiczyć techniki wydobywania osób.

Dla kogo Poligon Strażacki?

Projekt kierowany jest głownie do strażaków ochotników z całej Polski.
Oczywiście zawodowi strażacy rownież będą mogli tam ćwiczyć z całego kraju a także GOPR czy Pogotowie Ratunkowe.
Prócz strażaków ochotników będzie też miejsce dla młodych adeptów pożarnictwa czyli grup MDP dzieci 7-18 lat w formie toru przeszkód oraz miejsca do ćwiczeń.
Nie zapominamy o cywilach, Poligon również będzie dostępny dla osób, które nie należą do służb mundurowych ale będą chciały nauczyć się ratownictwa, oczywiście na trochę innych warunkach (mniej wymagających) jak służby.

Gdzie bedzie Poligon Strażacki?:
Poligon będzie znajdować się za tyłach Auchan

Oficjalna strona Poligonu: Facebook https://www.facebook.com/poligonstrazacki

Patronat medialny: Remiza.pl, Kronika Beskidzka, portal Beskidzka24 oraz Bielsko-Biała.pl
Partnerzy projektu: Bezalin SA, Edufire, Armatec, Proget, Kadimex, Ballyclare, Ziad, Szyndzielnia, Arpapol, cfbt.pl

Zagłosować można tutaj:
https://obywatelskibb.pl/projekty/popieram/137/poligon_strazacki_bb.html

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Materiał Partnera
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni