Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] Kraksa z udziałem ciężarówki na S-1. Potężne utrudnienia!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 września około godziny 6:30 na S-1 w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej. Między węzłami Wilkowice a Mikuszowice (pas od Żywca) samochód ciężarowy z dużą siłą uderzył w barierki energochłonne i ekrany dźwiękochłonne. Kierowcy od godzin porannych musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu.

Przyczyną kraksy był wystrzał opony. Pojazd zmiótł bariery energochłonne, uderzył w betonową podporę ekranów dźwiękoszczelnych i zawisł nad nasypem. Wszystko wyglądało dramatycznie. Tuż po wypadku za pośrednictwem CB radia kierowcy informowali się wzajemne, że to wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Choć trudno w to uwierzyć, 31-letni kierowca wyszedł z opresji bez większego szwanku. Trafił wprawdzie do szpitala, ale przed południem został zwolniony do domu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że strażacy nie użyli sprzętu hydraulicznego. Kabina otworzyła się jak puszka, jednak żaden z elementów karoserii czy infrastruktury drogowej nie zrobił krzywdy kierowcy.

Akcja usuwanie ciężarówki była bardzo skomplikowana i czasochłonna. Betonowa podpora ekranów dźwiękochłonnych utknęła pod ważącą 23 tony ciężarówką. W związku ze zdarzeniem przez pierwsze dwie godziny ruch odbywał się po trawiastym pasie rozdziału. Następnie droga ekspresowa S-1 została zamknięta dla ruchu. Przejazd ponownie udrożniono około godziny 13:30. Następnie około godziny 17:00 droga ponownie została zamknięta na czas załadunku wraku na lawetę.

Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem, ale mieliśmy tam styczność z potężnymi korkami. Opóźnienie na trasie Żywiec - Bielsko-Biała sięgało nawet dwóch godzin. Dopiero koło godziny 20:00 droga została w pełni uprzątnięta.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Spójrz z góry - usługi dronem / Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni