Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Poszukiwani świadkowie potrącenia 14-letniej Darii na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów z ulicami 1-go Maja i Michałowicza w Bielsku-Białej. Około godziny 20:10 samochód osobowy marki Alfa Romeo potrącił 14-letnią dziewczynkę, która doznała bardzo poważnych obrażeń ciała.

Pojazd marki Alfa Romeo poruszał się ulicą Partyzantów w stronę Zamku Sułkowskich. 14-latka przekraczała jezdnię przez przejście dla pieszych ze strony prawej na lewą względem ruchu pojazdów. "Ciało leciało w powietrzu jak na filmach z rosyjskich dróg" - relacjonuje Tomek świadek zdarzenia. Daria upadła na ziemię kilkanaście metrów od pasów i nie dawała żadnych oznak życia. Jej stan nieznaczenie poprawił się dopiero po kilku chwilach. "Nie pamiętam jakie było światło. Nie zwróciłem na to kompletnie uwagi" - dodaje świadek tych dramatycznych wydarzeń.

O sygnalizację się tutaj rozchodzi. Kierowca Alfy Romeo relacjonował policjantom, że nastolatka wtargnęła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Jak udało nam się ustalić, nie ma innych relacji świadków dotyczących sygnalizacji świetlnej. Jak było naprawdę? - Tego jeszcze nie wiadomo.

Śledczy, którzy prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego będą sprawdzać zapisy monitoringów okolicznych firm, jak i zapis monitoringu autobusu MZK, który w chwili zdarzenia znajdował się na pobliskim przystanku.

Matka ciężko rannej 14-lataki w rozmowie z portalem Bielskie Drogi prosi, by zgłosili się świadkowie zdarzenia. Kluczowe dla sprawy jest wyjaśnienie kto zawinił. Kobieta prosiła także o publikację zdjęć swojej córki leżącej w szpitalu jako przestrogę dla innych dzieci oraz ich rodziców. Podjęliśmy jednak decyzję, że zdjęcia nie nadają się do publikacji bez cenzury. Są zbyt drastyczne.

Zniknął telefon marki iPhone Xr, który potrącona miała przy sobie w chwili zdarzenia. Matka dziewczynki prosi, by osoba, która znalazła i zabrała go z miejsca wypadku oddała sprzęt.

Aktualizacja 15:30 - telefon się odnalazł. 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników - Darek i Natalia
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni