Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Solidna kraksa na DK-1. Ciężarówka na boku, roztrzaskana osobówka i poważane utrudnienia!

Dziś około godziny 9.00 na odcinku drogi krajowej nr 1, na wysokości restauracji KFC w Czechowicach-Dziedzicach, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. 

Samochód ciężarowy z naczepą popularnie zwaną "wanną" jadący w stronę Bielska-Białej przebił bariery energochłonne, a następnie zderzył się z samochodem osobowym jadącym w kierunku Katowic. Siła uderzenia była potężna. Zestaw leżący na boku zablokował drogę w stronę Katowic. Na jezdnię wysypało się około 25 ton kruszywa transportowanego w naczepie.

Przyczyną kraksy była najprawdopobniej usterka techniczna (wystrzał opony na przedniej osi pojazdu). Do szpitala przewieziono dwie osoby. Życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Ich obrażenia nie są poważne (poniżej dni siedmiu - kolizja). Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kierowcy od rana musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu. Strażacy wycięli barierki i utworzyli prowizoryczny objazd. Lewym pasem w stronę Bielska-Białej puszczono kierowców jadących w stronę Katowic. Ładunek, który wysypał się na jezdnię został przeładowany na inną naczepę. Przed postawieniem zestawu na koła konieczne było przepompowanie około 400 litrów oleju napędowego, który z pewnością wylałby się na jezdnię z uszkodzonego zbiornika, natychmiast po postawieniu ciągnika na koła.

Uszkodzona ciężarówka została odholowana około godziny 15:00. Następnie służby drogowe przystąpiły do dokładnego sprzątania jezdni i naprawy barierek. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały do późnego wieczora. 

Miejsce: 
Czechwocie-Dziedzice
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi + nadesłane przez czytelników
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni