Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Zderzenie trzech pojazdów na DK-1. Były duże utrudnienia!

We wtorek, 6 października około godziny 17:00 na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym m. in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).

Zdarzenie miało miejsce na wysokości autokomisu Soloch, na pasie w kierunku Katowic. Zawinił kierujący Skodą Fabią, który w porę nie zauważył samochodów zatrzymujących się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna rozpoczął awaryjne hamowanie, ale zabrakło miejsca i uderzył w tylny prawy narożnik samochodu marki BMW. Po zderzeniu pojazd wzbił się w powietrze i uderzył jeszcze w tył dostawczego Forda Transita. Skoda zakończyła jazdę na boku. Doszło do wycieku paliwa.

Ze względu na duże utrudnienia w ruchu i brak naziemnych zespołów ratownictwa medycznego, dyspozytor zdecydował się wezwać na miejsce śmigłowiec LPR stacjonujący w Kaniowie (niecałe dwie minuty lotu). Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Zakończyło się na stłuczeniach i drobnych otarciach naskórka. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym.

Na czas lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zamknięta była droga w kierunku Bielska-Białej. Natomiast około godziny 17.30 udrożniony został lewy pas prowadzący w stronę Katowic. Utrudnienia łącznie trwały blisko dwie godziny.

Kierowcy podróżujący wczoraj DK-1 musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Miało to związek m.in z usuwaniem skutków porannego zdarzenia, do którego doszło w Czechowicach-Dziedzicach. Pisaliśmy o tym tutaj. 

Miejsce: 
Goczałkowice-Zdrój
Autor filmów: 
nadesłane przez czytelników
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni