Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FELIETON] Covid-owe absurdy w niektórych komisariatach

Weekend spędzony w gronie bliskich znajomych w małopolskim Tarnowie. To ponad 100-tysięczne miasto pełne ciekawych zabytków i klimatycznych knajpek. Było miło i przyjemnie. Za wyjątkiem maseczek w przestrzeni publicznej można było zapomnieć o chińskim wirusie i odpocząć od problemów dnia codziennego. Każdy tego potrzebuje. Przychodzi poniedziałek i czas na powrót do Bielska-Białej.

Poranne śniadanko, szybki prysznic, kawa i można jechać. Czy aby na pewno? Nie do końca. W weekend był spożywany alkohol. Nie dużo, ale... w gruncie rzeczy pół niedzieli spędziliśmy na słynnych Winnicach Antoniego w pobliskiej Woli Lubeckiej i kosztowaliśmy wszystkiego co sporządził Pan Antoni (przy okazji polecam to miejsce). Może trzeba sprawdzić czy aby na pewno coś nie zostało "z wczoraj" i podróż będzie bezpieczna? - No warto! Szybki look w Google Maps i okazuje się, że najbliższy komisariat to zaledwie 700m od hotelu, więc warto się przespacerować. Człowiek będzie spokojniejszy. Maseczka na twarz i idę przed siebie do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum (ul. Narutowicza 6).

Po wejściu do komisariatu obowiązkowa dezynfekcja rąk i badanie temperatury (nic nadzwyczajnego). Pani na recepcji bardzo miła, ale odmówiła sprawdzenia trzeźwości zasłaniając się tym, że mamy stan epidemii Covid_19. Pytam z niedowierzaniem czy naprawdę nie wykonują testów trzeźwości. Pani odpowiada, że nie bo takie mają procedury. Pytam więc czy w przypadku gdy dojdzie do kolizji też nie jest sprawdzana trzeźwość uczestników. Okazuje się, że wtedy już tak... Gdzie tu logika?

Wywiązała się dyskusja i pani z recepcji poleciła mi udać się za kolejne drzwi na rozmowę z dyżurnym, bo być może on mi sprawdzi trzeźwość jak będę nalegać. Dyżurny kompletnie mnie olał i dało się odczuć, że przeszkadzam mu w pracy. Oczywiście zostałem odesłany z kwitkiem bez badania trzeźwości.

Jak więc sytuacja wygląda w innych miejscach w Polsce? Tego nie wiem. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zapewnia, że w naszym mieście nie ma podobnych problemów i każdy zainteresowany może sprawdzić stan swojej trzeźwości (na ogólnodostępnym urządzeniu lub w innej formie np. u dyżurnego z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego).

Czym się więc różni Bielsko-Biała od Tarnowa poza liczbą mieszkańców? Może to kwestia chęci do pracy? Trudno zrozumieć... Łatwo zrozumieć natomiast, że w całym tym cyrku najbardziej traci zwykły szary człowiek. Bez względu na to czy chce się dostać do lekarza czy dmuchnąć w rurkę, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym kierowcom na drodze.

Dla bezpieczeństwa wyjazd przełożony na "po obiedzie" ;)
Pozdrowienia z Tarnowa. Też pada ;)

Bartłomiej Sidorczuk / Bielskie Drogi 

Miejsce: 
Tarnów
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni