Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Groźne zderzenie dwóch pojazdów na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, 15 listopada około godziny 14.00 w Goczałkowicach Zdroju na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Uzdrowiskową. Samochód osobowy zderzył się tam z pojazdem dostawczym.

Na miejsce skierowano patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz jednostkę straży pożarnej. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku stolicy Podbeskidzia była zablokowana - policja wyznaczyła objazd ulicami Uzdrowiskową oraz Borowinową. Ruch w kierunku Pszczyny i Katowic prowadzony był prawym pasem - jak informowali nasi czytelnicy, korek sięgał skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Węglową w Czechowicach-Dziedzicach.

Wstępnie wiadomo, że do kraksy doprowadziła kobieta kierująca Oplem Corsą, która wyjeżdżając z ul. Uzdrowiskowej w lewo (kierunek na Katowice), wymusiła pierwszeństwo na kierowcy dostawczego Iveco, który poruszał się w stronę Bielska-Białej. Kierujący autem dostawczym próbował jeszcze ominąć przeszkodę i skierował swój pojazd na barierki. Być może to ocaliło życie sprawczyni i jej pasażerce. Rozpędzone, ważące 3,5 tony Iveco uderzyło w przednią część osobowego Opla, omijając przestrzeń pasażerską. Furgon skończył podróż na barierkach.

Do szpitala przewieziono kierującą Oplem, u której podejrzewano uraz kręgosłupa. Kobieta była przytomna i komunikatywna. Jej życiu na zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek drogowy. Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanej.

To nie jedyna kraksa w tym miejscu na przestrzeni ostatnich dni. Dziś rano w podobnych okolicznościach na tym samym skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe. 

Miejsce: 
Goczałkowice-Zdrój
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Materiały partnerów

20 lis 2020
Pandemia Covid-19 spopularyzowała zakupy internetowe oraz załatwianie wszelkich formalności online. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tą drogą można również bezpiecznie i wygodnie ubezpieczyć samochód. Ubezpieczenia kupowane przez internet są tak samo ważne, jak te kupowane bezpośrednio u agenta, czy w...
20 lis 2020
Szeroko pięty rozwój motoryzacji niesie ze sobą wiele niewiadomych dla konsumentów, którzy często są zdezorientowani i nie mają wystarczającej wiedzy gdzie i jak naprawić usterkę. Czasy, gdy samochód można było naprawić za pomocą młotka i zwykłego śrubokrętu minęły bezpowrotnie. Jedni się martwią,...
09 lis 2020
Poszukując oryginalnych części zamiennych do samochodów marki BMW, często spotkać się można z propozycją kupna tańszych zamienników. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Jak oszczędzanie na takich produktach wpłynie na niezawodność pojazdu? Czy oryginalne części do BMW są warte swojej ceny?Części...

Partnerzy medialni