Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] Kamera samochodowa po raz kolejny uratowała kierowcę!

W środę, 12 listopada około godziny 5:45 na DW941 w Ustroniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W okolicy stacji paliw Lotos, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Siła uderzenia była duża. Samochód osobowy uległ znacznym uszkodzeniom i nadaje się do kasacji (z punktu widzenia ubezpieczyciela naprawa ekonomicznie nieuzasadniona).

"Kierujący fiatem 50-latek nie zachował bezpiecznego odstępu i najechał na wykonującego prawidłowo manewr zawracania kierowca MANa, za kierownicą którego znajdował się 65-letni mieszkaniec Ustronia. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja, a sprawca został ukarany mandatem karnym" - taką informację otrzymaliśmy od zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Faktycznie tak było. Kierowca ciężarówki wmówił kierowcy Fiata swoją wersję wydarzeń wykorzystując fakt, że kierujący osobówką był bardzo roztrzęsiony i zdezorientowany stresującą sytuacją. Kierujący MAN-em przyjął wersję, że jadący za nim kierowca Fiata nie zauważył, że ten będzie skręcać i w ostatnim momencie miał ratował się przed najechaniem na tył, uciekając na lewy pas.

Policjanci po wysłuchaniu obu stron uznali, że winnym spowodowania kolizji jest kierowca Fiata. Odtworzenie nagrania na miejscu zdarzenia było technicznie niemożliwe. Mężczyzna uwierzył we własną winę i z pokorą przyjął mandat.

Syn kierującego Fiatem postanowił na spokojnie sprawdzić czy kamera zapisała zdarzenie. Jakość nagrania jest fatalna, wręcz karygodna jak na tego typu sprzęt, jednak widać na nim jak doszło do kolizji. Nie ulega wątpliwości, że to kierowca samochodu ciężarowego zajechał drogę kierowcy Fiata, który poruszał się cały czas lewym pasem, a nie "ratował się" ucieczką na lewy. Włączony kierunkowskaz nie daje prawa do wykonania manewru, a jedynie ma sygnalizować zamiar.

Kierujący Fiatem rozpoczął skomplikowaną i żmudną procedurę odwołania się od mandatu. Sprawa trafi do sądu. Życzymy powodzenia i dziękujemy za nagranie, które powinno być zachętą do montowania kamer w samochodach. Zachęcamy jednak by wybierać produkty renomowanych producentów, tak by jakość nagrań pozwalała zobaczyć szczegóły takie jak choćby markę i kolor mijanych pojazdów.

Miejsce: 
Ustroń
Autor filmów: 
nadesłane przez czytelnika: Bartek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników: Bartek, Łukasz i Kamil
 
 

Materiały partnerów

20 lis 2020
Pandemia Covid-19 spopularyzowała zakupy internetowe oraz załatwianie wszelkich formalności online. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tą drogą można również bezpiecznie i wygodnie ubezpieczyć samochód. Ubezpieczenia kupowane przez internet są tak samo ważne, jak te kupowane bezpośrednio u agenta, czy w...
20 lis 2020
Szeroko pięty rozwój motoryzacji niesie ze sobą wiele niewiadomych dla konsumentów, którzy często są zdezorientowani i nie mają wystarczającej wiedzy gdzie i jak naprawić usterkę. Czasy, gdy samochód można było naprawić za pomocą młotka i zwykłego śrubokrętu minęły bezpowrotnie. Jedni się martwią,...
09 lis 2020
Poszukując oryginalnych części zamiennych do samochodów marki BMW, często spotkać się można z propozycją kupna tańszych zamienników. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Jak oszczędzanie na takich produktach wpłynie na niezawodność pojazdu? Czy oryginalne części do BMW są warte swojej ceny?Części...

Partnerzy medialni