Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Bezczelny złodziej paliwa złapany w Czechowicach-Dziedzicach?

W nocy z niedzieli na poniedziałek czechowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewa się o wielokrotnie i bezczelne kradzieże paliwa oraz tablic rejestracyjnych. Złodziej od kilku tygodni okradał stacje paliw na terenie powiatu bielskiego i skutecznie wodził za nos stróżów prawa.

Informacje o kradzieżach paliwa przez kierowcę Forda Focusa zaczęły pojawiać się w lokalnych mediach już w okresie przedświątecznym. Wspólnym mianownikiem wszystkich "darmowych zakupów" była wcześniejsza kradzież tablic rejestracyjnych z zaparkowanych w pobliżu pojazdów.

W niedzielę około godziny 21.00 do Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wpłynęło zgłoszenie, że poszukiwany pojazd znajduje się przy ul. Cmentarnej pod wiaduktem drogi krajowej nr 1. Na miejsce został skierowany patrol, który nie ujawnił poszukiwanego pojazdu. Tego wieczora do mundurowych wpłynęło jeszcze kilka innych zgłoszeń, z których wynikało, że pojazd jeździ po mieście. W końcu udało się go zatrzymać, gdy wjeżdżał na teren prywatnej posesji przy ul. Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który znajdował się przy samochodzie i "wykładem z prawa" powołując się na konstytucję, próbował zmusić policjantów do zaprzestania czynności oraz wypuszczenia go na wolność. Ożywiona dyskusja na niewiele się zdała. Podejrzany został zatrzymany i przesłuchany, a następnie zwolniony. Policjanci sprawdzają czy miał związek z kradzieżami.

W bagażniku Forda Focusa znajdowały się baniaki z benzyną i prowizoryczny lejek. Pojazd został poddany oględzinom technika kryminalistyki. Pobrano m.in. odciski palców. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze.

Miejsce: 
Czechowice-Dziedzice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Materiały partnerów

07 sty 2021
W 2018 roku weszły w życie zmiany dotyczące konsekwencji, za przekroczenie prędkości o 50 w terenie zabudowanym. Obecnie za to przewinienie grozi nam utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Jak wygląda procedura w tym przypadku? Co zrobić, by odzyskać uprawnienia?Zmiany, które weszły w życie w 2018...
31 gru 2020
Odpowiedni wybór wycieraczek jest niezwykle ważny. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze!Kiedy wymienić wycieraczki?Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że widoczność jest jednym z najbardziej istotnych elementów jazdy samochodem. Kiedy jest ograniczona lub zupełnie zaburzona, powinniśmy jak...
09 gru 2020
Niegdyś dużą popularnością cieszyły się niedzielne giełdy samochodowe w większych miastach. Ludzie chcący sprzedaż lub kupić samochód wybierali się na całodniową wycieczkę na plac handlowy. Miało to swoje plusy i minusy, jednak te drugie dominowały.Trzeba było dużo zachodu, by znaleźć dobre autoNa...

Partnerzy medialni