Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] "Krokodylki" z ITD w akcji! #BielskoBiała #S52

Kierowcy, którzy myślą, że inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zajmują się tylko samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami, są w błędzie. Ten film może być na to przykładem.

Rzecz działa się we wtorek, 12 stycznia około godziny 20.30 na S-52 z Cieszyna do Bielska-Białej. Nasz redakcyjny kolega zauważył na wysokości Jasienicy osobowego Mercedesa, który poruszał się bez tylnego oświetlenia. Próby zwrócenia uwagi kierowcy za pomocą świateł drogowych, klaksonu i później świateł awaryjnych, okazały się kompletnie bezskuteczne. Mercedes mknął przed siebie.

Każdy odpowiedzialny kierowca widząc, że mijające go pojazdy dają jakieś nietypowe sygnały (klakson, mruganie światłami itp.), zatrzymałby swój samochód w pierwszym możliwym miejscu i sprawdził co może być tego powodem. Pierwszym możliwym miejscem do zatrzymania był węzeł Wapienica, który został minięty przez kierowcę bez oświetlenia. W tym samym miejscu inspektorzy GITD prowadzili kontrolę systemu viaTOLL.

Wydawać by się mogło, że "krokdylki" nie będą zainteresowanie samochodem osobowym. Nic bardziej mylnego. Inspektorzy podziękowali za zgłoszenie i natychmiast ruszyli za pojazdem bez oświetlenia. Mercedes został dogoniony kilka kilometrów dalej i ściągnięty do kontroli na ulicę Warszawską.

Nieprawidłowe działanie świateł zewnętrznych skontrolowanego pojazdu wynikało z usterki technicznej. Kierujący usunął awarię na miejscu kontroli. Inspektorzy wobec kierującego zastosowali środek oddziaływania w postaci pouczenia - informuje nas Biuro Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Przed wyjazdem w nawet krótką trasę, warto sprawdzić czy oświetlenie naszego samochodu działa w sposób prawidłowy. Nieoświetlony samochód, na nieoświetlonej drodze ekspresowej podczas opadu atmosferycznego to śmiertelne niebezpieczeństwo.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

07 sty 2021
W 2018 roku weszły w życie zmiany dotyczące konsekwencji, za przekroczenie prędkości o 50 w terenie zabudowanym. Obecnie za to przewinienie grozi nam utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Jak wygląda procedura w tym przypadku? Co zrobić, by odzyskać uprawnienia?Zmiany, które weszły w życie w 2018...
31 gru 2020
Odpowiedni wybór wycieraczek jest niezwykle ważny. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze!Kiedy wymienić wycieraczki?Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że widoczność jest jednym z najbardziej istotnych elementów jazdy samochodem. Kiedy jest ograniczona lub zupełnie zaburzona, powinniśmy jak...
09 gru 2020
Niegdyś dużą popularnością cieszyły się niedzielne giełdy samochodowe w większych miastach. Ludzie chcący sprzedaż lub kupić samochód wybierali się na całodniową wycieczkę na plac handlowy. Miało to swoje plusy i minusy, jednak te drugie dominowały.Trzeba było dużo zachodu, by znaleźć dobre autoNa...

Partnerzy medialni