Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

Historia pewnej motocyklistki...

6 maja na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklistki. Na naszą skrzynkę trafił film zarejestrowany przez świadka zdarzenia, który zarejestrował moment zdarzenia. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Kilkanaście dni po zdarzeniu skontaktowała się z nami 27-letnia dziewczyna, która tego dnia była główną bohaterką całej sytuacji i to ona w niewyjaśnionych okolicznościach spadła z motocykla.

Dziewczyna została po kilku godzinach wypisana do domu ale to nie koniec tej historii. Kilka dni temu wybraliśmy się z kamerą do malutkiej miejscowości nieopodal Częstochowy, gdzie poznaliśmy jej wersję wydarzeń i to jak potoczyły się jej dalsze losy. Z blisko dwugodzinnej rozmowy postanowiliśmy wybrać najważniejsze wątki.

Śliczna dziewczyna, której imienia ani wizerunku postanowiliśmy nie upubliczniać, do 6 maja żyła na 100% i postanowiła opowiedzieć nam swoją historię, która niewątpliwie porusza.  Posłuchajcie sami.

 

W dniu dzisiejszym mieliśmy również okazję, porozmawiać o sprawie wspomnianego wypadku z bielską policją. Jak poinformowała nas nadkom. Elwira Jurasz z bielskiej policji – Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło 6 maja tego roku tuż po godzinie 14:00 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. Dwudziestosiedmioletnia pasażerka motocykla marki Suzuki, z nieustalonych przyczyn spadła z jednośladu doznając obrażeń ciała. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie po zaopatrzeniu została wypisana do domu. Po kilku godzinach poczuła się jednak źle. Trafiła ponownie do szpitala w Tychach gdzie przeszła operację. Aktualnie w sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności w jakich doszło do tego wypadku. W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy min. z zeznań świadków, jak również z opinii biegłych, ponieważ w sprawie zostanie zasięgnięta opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej co do ustalenia obrażeń, które poniosła poszkodowana w wypadku drogowym. W sprawie przesłuchany zostanie również kierowca samochodu ciężarowego, który był bezpośrednim świadkiem tego zdarzenia. Policjanci dysponują numerem rejestracyjnym naczepy tego samochodu, więc dotarcie do tego świadka jest tylko kwestią czasu. My ze swojej strony oczywiście apelujemy do bezpośrednich świadków wypadku z 6 maja tuż po 14-tej na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach o osobisty kontakt z wydziałem kryminalnym KMP w Bielsku-Białej. Prosimy o kontakt z numerem alarmowym 997 lub 112. Dla nas każde takie zeznanie jest bardzo cenne i pozwoli nam wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego wypadku. Oczywiście w sprawie zabezpieczono również nagranie z samochodu, który przejeżdżał i zarejestrował sam moment wypadku. To naganie zostało już poddane szczegółowym oględzinom. W zależności od ustaleń prowadzonego postępowania przygotowawczego, podjęte zostaną dalsze decyzje co do toku tego postępowania, jak i ewentualnych zarzutów.

Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni