Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

Motocyklista ciężko ranny w wypadku na ul. Grażyńskiego, zmarł w szpitalu

Jak już informowaliśmy, we wtorek (13.06) po godzinie 6.00 na ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej, doszło do poważnego wypadku. Na wysokości bramy fabryki FCA zderzyła się osobówka i motocykl. Kierowca jednośladu trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarł po trzech dniach.

Ze wstępnych informacji wynikało, że 46-letni kierowca samochodu marki Peugeot, włączając się do ruchu z parkingu przy zakładzie, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym ulicą Grażyńskiego 24-letnim motocykliście.

Po uderzeniu motocyklista przeleciał ok. 20m w powietrzu i uderzył o asfalt. Młody chłopak nie dawał żadnych oznak życia. Reanimacja rozpoczęta przez świadków, która później była kontynuowana przez załogę pogotowia ratunkowego, powiodła się. Ranny z ciężkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala. Niestety rozległy uraz czaszkowo-mózgowy okazał się na tyle poważny, że młodego mieszkańca Janowic koło Bielska-Białej, nie udało się uratować. Zmarł po trzech dniach walki o życie.

Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia ale nie ulega wątpliwości, że jedną z przyczyn tak poważnych obrażeń mógł być źle zapięty kask lub wadliwa klamra odpowiadająca za połączenie pasków pod szyją motocyklisty. W momencie wypadku kask spadł z głowy motocyklisty. Dalsze czynności w sprawie prowadzi bielska policja i prokuratura. Oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych czynności i badań.

Warto wspomnieć, że widoczność podczas wyjazdu z parkingu przy bramie nr 2 jest bardzo zła. Wyjazd znajduje się na zakręcie ulicy Grażyńskiego, na którym dodatkowo roi się od samochodów zaparkowanych niemalże przy krawędzi jezdni. 

 

 

Foto: bielsko.info - makabryczny wypadek na ul. Grażyńskiego
Foto: bielsko.info - makabryczny wypadek na ul. Grażyńskiego
Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
bielsko.info
 
 

Kalendarium wydarzeń

23 kwi 2017
42. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów zaprasza 42. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia. Harmonogram imprezy: 9.00 - rozpoczęcie Rajdu - wywiady z gośćmi i uczestnikami9.30 -...
29 kwi 2017
Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska i Tyski Ruch Klasyków serdecznie zapraszają na I Tyskie Dni Motoryzacji. W ramach imprezy odbędzie się wystawa samochodów zabytkowych, klasycznych oraz motocykli. Tyski Ruch Klasyków przygotował szereg atrakcji dla uczestników, dla tych starszych jak i...
14 Maj 2017
Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję MOTO SHOW ANDRYCHÓW W dniu 14 Maja zobaczycie wiele pięknych samochodów i nowe atrakcje. Dodatkowo w tym roku organizatorzy przygotowali min. Stunt, Pokazy Rowerowe, Akrobacje Quadem, Wybory Miss Moto Show. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i FB...

Partnerzy medialni