Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

[ZDJĘCIA] Poranna kolizja w Hałcnowie, sprawca bez polisy OC

Do kolizji dwóch samochodów osobowych, doszło około godziny 6:00 na ul. Wyzwolenia w bielskim Hałcnowie. Sprawca zdarzenia, nie wykupił polisy OC do swojego pojazdu i będzie musiał zapłacić za szkody z własnej kieszeni. 

Kierowca Volkswagen Golfa, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Krzemionki, najechał na tył Peugeota 406. Nikomu nic się nie stało i kierowcy początkowo chcieli się dogadać na zasadzie oświadczeń. Gdy okazało się, że sprawca nie ma przy sobie pokwitowania za polisę OC swojego pojazdu, została wezwana policja. 

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi, ale to nie koniec jego problemów. Jak się okazało nie wykupił on obowiązkowego ubezpieczenia do swojego pojazdu. Musi się teraz liczyć z tym, że będzie musiał pokryć uszkodzenia Peugeota z własnej kieszeni. Do tej kwoty dojdą dodatkowe koszty związane z wynajmem samochodu zastępczego przez poszkodowanego kierowcę i holowania jego uszkodzonego samochodu. Dodatkowo musi się liczyć ze srogim mandatem od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może osiągnąć kwotę 4000 złotych.

Przypomnijmy, że posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe, a kary za jego brak są bardzo dotkliwe. Ze szczegółowym cennikiem kar za brak ubezpieczenia, można zapoznać się na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, pod adresem: https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehiera...

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
czytelnik Michał
 
 

Partnerzy medialni