Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

Policjanci i księża wspólnie dla ochrony pieszych

Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów z bielskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej jedną z firm ubezpieczeniowych. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!" - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach.

W siedzibie bielskiego Caritasu odbyła się wspólna konferencja przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Caritasu oraz towarzystwa ubezpieczeniowego, inaugurująca tegoroczną akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie”, której celem jest chronić życie pieszych.

Stróże prawa odwiedzą kościoły w Bielsku-Białej, jak i te które znajdują się w mniejszych miejscowościach. W czasie nabożeństw będą przestrzegać wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśnią jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Wytłumaczą, jaka jest różnica między osobami, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi które je noszą. Po nabożeństwie odblaski będą rozdawane seniorom, ale także dzieciom i dorosłym. Akcja ma zostać przeprowadzona w 16 parafiach w całej diecezji.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii "Bezpieczeństwo Pieszych - 2017", której celem jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym roku po raz kolejny dla wiernych przygotowanych jest 7 tysięcy odblasków. Honorowy patronat nad prowadzoną akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Foto: KMP Bielsko-Biała
Foto: KMP Bielsko-Biała
Foto: KMP Bielsko-Biała
Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
KMP Bielsko-Biała
 
 

Partnerzy medialni