Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078Tylko SMS/MMS

[WIDEO] Walka o życie na przejściu przy ulicy Towarowej w Tychach

Na naszą skrzynkę trafił film nagrany przez kierowcę na ulicy Towarowej w Tychach. Widać na nim nieprawidłowe zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych. 

17 grudnia 2015 r. około godz. 19:00 na innym przejściu dla pieszych przy ulicy Towarowej zginęła 4-letnia dziewczynka i jej roczny braciszek. Sprawcą tego głośnego medialnie wypadku był 64-letni mieszkaniec Mikołowa. Do zdarzenia doszło po zmroku. Mężczyzna tłumaczył się, że oślepiły go światła pojazdów jadących z przeciwnego kierunku. Co oślepiło tych kierowców w pochmurny dzień? Na to pytanie odpowiedzą tyscy policjanci, ponieważ film trafił również do nich. 

Za omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, taryfikator przewiduje 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Są jednak sytuacje, w których policjanci odstępują od ukarania kierowcy mandatem. To przypadki rażącego złamania przepisów i stworzenia dużego zagrożenia na drodze. W takich sytuacjach policjanci kierują sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę większą karę. Bywa, że policjanci również zatrzymują kierowcy prawo jazdy do czasu rozprawy.

Miejsce: 
Tychy
Autor filmów: 
Łukasz
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni