Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Samochód na słońcu - śmiertelna pułapka! Zobacz jak szybko nagrzewa się wnętrze

Zostawiasz swoje dziecko lub zwierzaka w samochodzie? Wychodzisz tylko na 15 minut do sklepu? To krótko czy długo? Będziesz miał(a) do czego wracać?

15 minut to wystarczający czas, by pozostawione w rozgrzanym samochodzie dziecko czy psiak, powoli konało w potwornych męczarniach. By przegrzać organizm, czyli doprowadzić do Hipertermii (stan podwyższonej temperatury ciała spowodowany czynnikami zewnętrznymi) wystarczy kwadrans w zamkniętym na słońcu pojeździe. Dłuższe przebywanie w takiej temperaturze, może doprowadzić do śmierci.

Dziś popołudniu postanowiliśmy zrobić krótki test. Do mocno schłodzonego klimatyzacją samochodu włożyliśmy termometr i wyłączyliśmy silnik. Wszystkie szyby zostały szczelnie zamknięte. Jak szybko nagrzewa się pozostawiony na słońcu pojazd? - Zobaczcie sami na tym krótkim amatorskim filmie.

W ciągu pierwszych trzech minut, temperatura wzrosła z 17'C do ponad 50'C. Później było tylko gorzej...

Niebezpiecznie jest także w pojeździe postawionym w cieniu. Szczegóły na stronie Serwis Zdrowie

Pomiar wykonany na wysokości głowy kierowcy w samochodzie wyposażonym w tzw. dach panoramiczny i skórzaną tapicerkę. Po godzinach temperatura osiągnęła 69,9'C. Pojazd pozostawiony na pełnym słońcu, przy temperaturze powietrza oscylującej w granicach 32'C

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni